Takvime göre gümrük kapılarında ve yurt dışı temsilciliklerinde oy verme işlemi 8 Ekim Pazartesi günü başlayacak, 25 Ekim Pazar günü sona erecek.

Aday listeleri 28 Eylül'de açıklanıyor. Propaganda serbestliği 22 Ekim’de başlıyor, 31 Ekim’de sona eriyor.

YSK’nın açıkladığı seçim takvimi şöyle:

31 Ağustos, Pazartesi

* Oy kullanılacak gümrük kapıları ve yurt dışı temsilcilikleri ilan edilecek.

1 Eylül, Salı

* Siyasi partilerin hangi seçim çevrelerinde önseçim, hangi seçim çevrelerinde aday yoklaması yapacaklarını Yüksek Seçim Kuruluna bildirmeleri için son gün.

2 Eylül, Çarşamba

* Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerinin, güncellenmek üzere ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılması ve itirazların başlaması (Saat 08.00).

* Yurt Dışı Seçmen Kütüğü'nün www.ysk.gov.tr adresinden ilân edilmesi ve itirazların başlaması (Türkiye saati ile 08.00),

* Yüksek Seçim Kurulu'nun www.ysk.gov.tr adresinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasına başlanılması (Saat 08.00)

5 Eylül, Cumartesi

* Siyasi partilerin genel başkanlıklarının; partilerinin aday adayı listelerini ve seçim çevrelerini Yüksek Seçim Kurulu'na ve ilgili il ve ön seçim ilçe seçim kurullarına ayrı ayrı bildirmelerinin son günü.

10 Eylül, Perşembe

* Tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerinin askıdan indirilmesi ve yapılacak itirazların son günü.

* Yurt Dışı Seçmen Kütüğü'ne yapılacak itirazların son günü (Türkiye saati ile 17.00)

11 Eylül, Cuma

* Muhtarlık bölgesi askı listelerine ve Yurt Dışı Seçmen Kütüğü ile tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listelerine yapılacak itirazların karara bağlanmasının son günü.

13 Eylül, Pazar

* Siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu'nca kura çekilmesi ve ilânı.

* İl seçim kurullarınca, önseçimle belirlenmiş milletvekili adaylarına ait listelerin Yüksek Seçim Kuruluna gönderilmesi.

18 Eylül, Cuma

* Siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı'na alındı belgesi karşılığında DVD ve kâğıt ortamında en geç saat 17.00’ye kadar vermelerinin son günü.

* Bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına başvurunun son günü (saat 17.00).

20 Eylül, Pazar

* Yurt içi seçmenlerin oy vereceği yer ve sandıkların belirlenmesi.

* Yurt dışı seçmenlerin oy kullanacakları temsilcilik, tarih aralığı ve yer bilgilerinin www.ysk.gov.tr adresinden ilânı (Türkiye saati ile 08.00)

22 Eylül, Salı

* Siyasi partilerin aday listeleri ile bağımsız adayların başvuru evrakındaki eksiklikleri tamamlamalarının son günü.

* Bağımsız adayların adaylıktan vazgeçmelerinin son günü.

28 Eylül, Pazartesi

* Siyasi partilerin milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adayların radyo, televizyon, Resmî Gazete ve illerde ilânı.

8 Ekim, Pazartesi

* Gümrük kapılarında ve yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemine başlanması.

13 Ekim Salı

* Başvuran siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için Yüksek Seçim Kurulunca ad çekilmesi.

22 Ekim, Perşembe

* Propaganda serbestliğinin ve bir kısım seçim yasaklarının başlangıcı.

25 Ekim, Pazar

* Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işleminin sona ermesi.

* Radyo ve televizyon propaganda konuşmalarının başlaması.

31 Ekim, Cumartesi

* Seçim propagandasının sonu (Saat 18.00)

1 Kasım, Pazar – Oy verme günü

* Seçim yasaklarının sona ermesi (Saat 24.00).