Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının ilimizdeki toplu taşım araçlarında Kent Kart uygulamasını yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kocaeli  de son bir ayda 24 bin kişi Kent Kart sahibi olurken, Kocaeli genelinde Kent Kart kullanıcısının 1 milyon 300 bin kişi olarak açıklandı.

22 BİN 435 NDİRİMLİ VE ÜCRETSİZ KART KULLANICISI

Ulaşımda parayı ortadan kaldıran, sirkülasyonu hızlandıran sistem kapsamında ilimizdeki Kent Kart kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıor. Özellikle, çalışanlar ve öğrenciler, Kent Kart sahiplerinin en önemli bölümünü oluşturuyor.

Ulaşım Dairesi yetkilileri, Kent Kart uygulaması kapsamında ilimizde 429 engelli kartı, 612 60 yaş kartı, 722 öğretmen kartı, 1445 adet 65 yaş kartı, 19 bin 218 öğrenci olmak üzere olmak üzere toplam 22 bin 435 ücretsiz ve indirimli kart kullanan kişi bulunuyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Kart kullanımında yeni düzenlemelerde getirmeyi planlıyor. Çok yakın zamanda Kent Kart kullananların birçok avantajlara sahip olacağı, farklı yerlerde de bu kartın avantajlarından yararlanacağı belirtiliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Şube Müdürü Özgür Dayı, Toplu Taşımalı Dairesi Başkanlığına vatandaşların her türlü şikayetleri iletmelerini rica etti. Dayı, “Amacımız Kocaeli halkına kusursuz hizmet vermek. Bu anlamda hizmetlerimiz gece gündüz aralıksız sürecek. Şikayetlerin 444 11 41 nolu telefona ulaştırmaları halinde, bu sıkıntıların çözümü de kolaylaşacak” dedi.