Gebze Ticaret Odası Ekim ayı olağan meclis ayı toplantısı bugün gerçekleştirildi. GTO Başkanı Nail Çiler, 125 yıllık geçmişi ile tarım sektöründe önemli bir firma olan Kubota Türkiye firmasını odaya üye olmasının haklı gururu yaşadıklarını söyledi

 
Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda ilk olarak eylül ayı meclis toplantısına zabtının görüşüldü. Ardından yeni seçilen meclis üyeleri Sevgi Çiler, Mehmet Reşat Kaya, Mirseddin Baran kendilerini tanıttı. Oda faaliyetleri ile GTO Başkanı Nail Çiler bir konuşma yaptı. Çiler yaptığı konuşmada, “Yedek üyelikten meclis üyeliğine seçilen meclis üyelerine hoş geldiniz diyorum. Meclisten temsilci arkadaşlarla Hopa’ya gittik. Hopa’da çok sıcak karşılandık. Anadolu’nun sıcaklığını hissettik. İnsan evini kaybetmişti ancak yüreklerin de sıcaklık hala duruyordu. Oda olarak bir yardım yaptık.        
Oda olarak uygulamalı girişimci eğitimini tamamladık. Girişimcilik potansiyeli bir ülkenin zenginliğini gösterir. Her yıl 750-800 bin genç nüfus istihdam için iş dünyasına katılıyor. Odamız KOSGEB olarak geçen yıl 390 kişiye eğitim verdik. 2010 yılından bu yana 714 kişiye eğitim vererek bunların çoğunun kendi işyerlerini açmasını sağladık. Oda olarak bunların sayısının artmasını istiyoruz. Birinci katta pazartesinden itibaren KOSGEB burada çalışarak her türlü bilgiyi buradan verilecek. Bulunduğumuz bölgenin sosyal yönden gelişmesi için 3 tane 112 acil servis istasyonlarını açtık. Talep gelirse bunları değerlendirmeye çalışacağız. Bu yaşadığımız kenti marka kent haline getirmek için elimizden geleni yapacağız. Oda olarak Kubota Turkey firmasının üyeliği ile 14 bin üye sayısına ulaştık” dedi.