KOCAELİ'DEN 38 BİN 902 KİŞİ BAŞVURDU 
18-27 Ocak tarihleri arasında yapılan başvuruların sonrasında Kocaeli’den hacca gitmek için 13.535 kişi yeni kayıt yaptırdı. Geçen yıldan kalan 25.376 hacı adayının kaydı da otomatik olarak yenilendi.
İlimizden bu yıl kutsal topraklara gitmek isteyen 38.902 kişi arasından, Kocaeli’nin kontenjanına düşen miktar kadarı, bugün Ankara’da yapılan kurayla netleşti. Kura çekimi sonrası, kesin kayıtlar 7-18 Mart tarihleri arasında yapılacak.

Milyonlarca hacı adayının beklediği Hac kuraları çekildi. Heyecanla bekleyişin sona erdiği hac kura çekiliş sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığında, bilgisayar ortamında, basın ve kamuoyuna açık yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonunda elektronik ortamda yapılan kura çekim töreni, salonu dolduran ve ekranları başında bu heyecana eşlik eden hacı adaylarının yoğun ilgisiyle çekildi.
Bu yıl, 581 bin 768 vatandaş ilk kez hac müracaatında bulunurken geçen yıl hac kurasına katılmasına rağmen hacca gidemeyen 1 milyon 178 bin 983 kişinin kayıtları yenilendi. 

DİYANET HAC KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI -TIKLA ÖĞREN