2.nci Amatör Küme’de 2015-2016 futbol sezonunun şampiyonu Diliskelesi Spor Kulübü oldu. 1978 yılında kurulan Diliskelesispor Kulübü Başkanı Kenan Yılmaz ve ekibi 38 yıllık şampiyonluk hasretine son verdi.


İLK DEFA ŞAMPİYON OLDULAR

Kurulduğu günden bu güne geçen 38 yıllık süre içerisinde ilk defa şampiyonluk yaşayan Diliskelesi Spor Kulübü kentte büyük sevinç yarattı. Sezona şampiyonluk parolası ile başlayan ve liderliği baştan sona kadar elinden bırakmayan Diliskelesi Spor Kulübü geçtiğimiz hafta oynanan maçlar sonrası şampiyonluğu garantiledi. 

Şampiyonluğun garantilenmesinin ardından kentte büyük bir coşku yaşandı. Özellikle Diliskelesi mahallesi İstasyon meydanında bir araya gelen yönetim, futbolcular ve taraftarlar büyük bir coşku yaşadı. Meşalelerle ve halaylarla karşılanan yönetim ve futbolcuları taraftar bağrına bastı.
BAŞKAN YILMAZ: KENETLENDİK
Şampiyonluk sonrası Kulüp Başkanı Kenan Yılmaz’a büyük sevgi gösterisi vardı. Başkan Yılmaz şampiyonluk sonrası yaptığı açıklamada “Sezona başlarken yönetim olarak, futbolcular ve taraftar olarak çok kenetlendik. 38 yıllık rüya son vermek için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdik. Yönetimim, futbolcular ve taraftarımızın desteğiyle de rüyamız gerçek oldu. Önümüzdeki sezonda aynı birlik ve beraberlik içerisinde yola çıkmayı ve daha iyi olmayı hedefliyoruz” dedi.