"ONA BİR YAŞAM ŞANSI VERMEYİ TERCİH ETTİK"
Ancak aile bu öneriyi kabul etmedi ve daha deneysel bir tedavinin uygulanması gündeme geldi. Boemer yaptığı açıklamada, "23. haftada, tümör kalbin üzerinde baskı yaratıyordu. Ya tümörün bebeğimizi ele geçirmesine izin verecektik ya da ona yaşama şansı. Karar bizim için kolay oldu: Ona bir yaşam şansı vermeyi tercih ettik" dedi.

DOKTORLAR TÜMÖRÜ TEMİZLEYEREK BEBEĞİ TEKRAR ANA RAHMİNE YERLEŞTİRDİ
Doktorlar, bebeği anne karnından alarak, tümörü temizledikten sonra yeniden rahme yerleştirmeyi içeren bu riskli ameliyatı yapmaya karar verdi. Ameliyat sırasında Lynlee adlı bebek sadece 500 gram ağırlığındaydı.

Tümörün ağırlığı da aşağı yukarı aynıydı. Ameliyat sırasına Lynlee'nin kalbi durdu ancak bir kalp uzmanı bebeği hayatta tutmayı başardı ve böylece tümörün büyük kısmı alınabildi. Yaklaşık 20 dakika süren bu müdahalenin tamamlanmasının ardından bebek yeniden ana rahmine yerleştirildi.

BEBEK SEZARYENLE DÜNYAYA GELDİ
Boemer, doğuma kadar geçen 12 haftayı yatakta geçirdi ve Lynlee 6 Haziran'da sezaryenle yeniden dünyaya getirildi. Lynlee, sekiz günlükken ikinci bir ameliyat yapılarak tümörün kalan kısmı da temizlendi. Bugün, Lynlee sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor.