Yazdığı çocuk gelişim kitapları ile çocukların doğru biçimde yetiştirilmesi için yazan Hilal Acar, 8. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılarak “gençlerle söyleşi” konulu konferans verdi. Kılavuz Gençlik Avlusu’nda okurları ile buluşan Acar, “Hedeflerinizi her zaman yüksek tutun ne kadar yükseklerde gözünüz olursa başarınızda o kara yüksek olur” dedi. 

“BAZI YAZILAR ARTIK HASTALIĞA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDA”
Çocuk kitapları yazarı Hilal Aca, 8. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılarak “gençlerle söyleşi” konulu konferansı ile genç okurları ve kitap fuarı ziyaretçileri ile buluştu. Etkin anlatımı ile dikkatlice dinlenen Acar, son dönemlerde yayınlanan televizyon dizilerini eleştirdi. Yazar Hilal Acar, ‘’İnternette sansürsüz yazılan yazılar son zamanlarda amacını aşmaya başladı. Yazılan yazılar nedense son zamanlarda yayınlanan televizyon dizilerine çok benziyor. Bu da sağlıklı bir durum değil artık hastalığa dönüşmüş şekilde’’ dedi.

“SİZİ YANLIŞ YÖNLENDİREN KİTAPLARDAN UZAK DURUN”
Popüler kitapları okumanın zaman zaman çocuklarda ve gençlerde olumsuz etkiler yarattığını da söyleyen Acar, “Okuduğumuz kitapların içeriği bizim için çok önemli popülaritesi fazla diye kişiliğimizi etkileyen ve bizi yanlış yönlendiren kitaplardan uzak durun. Tarihin öncü yazarlarını takip edin en azından düşünmeye ve araştırmaya kafa yorarsınız” dedi.