Yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesinde ülke genelinde çok sayıda anket çalışması uygulanmakta. Kocaeli geneli birçok araştırma şirketi tarafından değişik zamanlarda birkaç kez anket çalışması uygulanmakla birlikte Salı günü Titiz Araştırma tarafından en kapsamlı anket çalışması başlayacaktır. 

Anket çalışması: 11 ilçede toplamda 3.580 kişi üzerinde uygulanacaktır. Seçmen sayılarına göre belirlenen bu çalışmada saha uzmanı olarak 20 kişi görev alacaktır. 3 saha denetleyicisinin de görev alacağı çalışma 6-8 Ekim tarihlerinde uygulanacaktır. 

Kocaeli merkezli hizmet veren Titiz Araştırma Şirketi yönetim kurulu başkanı Ali İhsan Adıgüzel tarafından yapılan açıklamada: “Çalışmada ki amacımızı 1 kasım tarihinde yapılacak olan seçimlerde Kocaeli seçmeninin siyasi parti tercihlerini incelemeye alacağız. Tüm ilçelerde uygulayacağımız çalışma tüm siyasi partilerin seçim beyannamesinin açıklandıktan sonra yapılacak olması seçmenin görüş ve düşünceleri öğrenmede ve kararsızların parti tercihlerinde düşüncelerini öğrenmede bize büyük kolaylık sağlayacaktır. Yapılacak olan çalışma 3 gün boyunca devam edecek ve sonuçlar ilçe bazlı olarak en geç 12 Ekim Salı günü Kocaeli kamuoyu ile paylaşılacaktır. Bu çalışmadan sonra seçimlere 5 gün kala tekrar bir anket çalışması yaparak 1 Kasım seçimleri öncesi Kocaeli halkının siyasi parti tercihlerini tespit etmeye çalışacağız” açıklamasında bulundu.