Mesajında 19 Eylül 1921’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ile Gazilik unvanının verildiği gün olduğunu belirten Başkan Köşker, “Bu cennet vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bizler şehitlerimizin ve gazilerimizin gösterdiği fedakarlıklar sayesinde huzur ve güven içinde yaşayabiliyor, evlerimizde, işyerlerimizde kendimizi emniyet içerisinde hissedebiliyoruz. Bu nedenle gazilerimize, şehitlerimize ve milletimize emanet edilen yakınlarına sahip çıkmayı bir vefa ve şükran borcu olarak görüyoruz” dedi.

GAZİLER GÜNÜ’NÜ BURUK DUYGULARLA İDRAK EDİYORUZ

Son günlerde terör örgütünün insanlık dışı saldırıları sonucu hayatını kaybeden güvenlik güçleri ile sivil vatandaşların acısını millet olarak yaşadıklarını ifade eden Başkan Köşker mesajında şu görüşleri ifade etti:

“Devletimizin barış, huzur ve kardeşlik ortamını tesis etmek ve ülkenin her karış toprağında birlik ve bütünlüğümüzü kalıcı kılmak için attığı adımlara rağmen, bölücü terör örgütü insanlık dışı cinayet ve katliamlarına yeniden başladı. Pek çok askerimiz, polisimiz ve sivil vatandaşımız hain saldırılarda şehit oldu veya yaralandı. Acımız ve üzüntümüz büyük. Ancak acımız ve öfkemiz ne kadar büyük olursa olsun sağduyumuzu ve soğukkanlılığımızı muhafaza edecek ve birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek oyunları hep birlikte bozacağız. Asırlar boyu bu topraklarda kardeşlik içerisinde yaşayan insanlarımız arasında kin, nefret ve nifak tohumları ekmeye çalışan hainler asla başarıya ulaşamayacak inşallah.”