Gebze Hacıhalil Mahallesi Ali Rıza Efendi Caddesi No:40 adresindeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına Bakan Fikri Işık'ın yanısıra AK Parti  Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti  Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı, Mehmet Akif Yılmaz, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, AKP Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, AK Parti  Kocaeli Milletvekili adayı Halit Cokan, Cemil Yaman, AK Parti  Kocaeli Eski Milletvekili Eyüp Ayar, AK Parti  il ve ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.
 
MİTİNGE DAVET ETTİ
Açılışta ilk olarak AK Parti  Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, "Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın daha çok Gebze bölgesinde seçim çalışması yapacağı için burada bir SKM açıyoruz" dedi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve AKP Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı'nın kısa selamlama konuşmasından sonra AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan bir konuşma yaparak, "SKM'nin hayırlı olmasını diliyorum. Geçikmeden ötürü helallik istiyoruz. AKP olarak 7 Haziran seçiminden sonra vatandaşın verdiği anlamlı mesajı ve 1 Kasım'a kadar ki süreç için çok çalıştık. Bugün açtığımız SKM'nin 1 hafta sonra ilk günkü aşkla yapacağımız mitinge de tüm Kocaeli halkınız davet ediyorum" dedi.
 
ALTYAPIYA KAVUŞTURDUK
Açılışta son olarak Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık konuşarak şunları söyledi, "Gebze bizim en önemli önceliğimiz oldu. Gebze'nin her zaman AKP'nin arkasında durmasına ve destek vermesi bizleri memnuniyet verdi. İktidara geldikten sonra Gebze'nin sorunlarını çözmek için elimizden geleni yaptık. Gebze âdete küresel bir köy halinde idi. Gebze'de büyük bir altyapı atağı başlattık. Altyapı hizmetini yaptık ve modern bir altyapıya kavuştu. Nüfusu en çok artan ilçelerden biriyiz. Bu nedenle sorunlar her geçen artıyor.
 
KIŞLA PARKI YAPACAĞIZ
Bugün Gebze 13 yıl öncesine göre büyük bir mesafe kat etti. Girişi çıkışı olmayan bir ilçeden Anibal Kavşağı ile modern bir görünümüne kavuşacak. Askeri Alan'da en az çok 350 dönümlük bir Kışla Parkı yapacağız. Beylikdağı'nı bir mesire alanı yapacağız. Taşocaklarını taşıyacağız ve Gebze Parkı yapacağız. 13 yıldır Gebze büyük deste verdi. Bu seçimde de Gebze bize arzu ettiğimiz desteği verecek. Gebze Türkiye'deki sanayi kalbi. Gebze'yi sadece üretimin kalbi değil bilim ve teknoloji merkezi olarak görmek istiyoruz.
 
GEBZE'Yİ TÜM DÜNYA KONUŞACAK
Gebze'nin metro ile tanışma zamanı geldi. Hem de Darıca Çayırova ve Dilovası OSB'ler ve Sabiha Gökçen ile bağlantı kurulacak. Proje çalışması başladı. Biz metrodan bahsediyoruz muhalefet neden bahsediyor. Gebze'ye borcumuzu hizmet yaparak ödeyeceğiz. Gebze halkı bize her seçimde gereken desteği verdi. Artık Gebze bir dünya markası olmaya başladı. Bilişim Vadisi bitince Gebze ve Kocaeli ismi tüm dünyada konuşulacak. Buna muhalefetin hayali bile yetmez.
 
YAMAN İÇİN DESTEK İSTEDİ
Hele CHP'liler seçim biter Gebze'yi unuturlar. Gebze'nin hiçbir sorunu le ilgilenemezler. Sadece mecliste kanun teklifi vermişler. Gebze AKP ile gerçekten değişim başlattı. Bu değişimi 1 Kasım seçimi ile yeni bir boyuta çıkaracağız. Yerli otomobil araştırma merkezi Gebze'de. Yeni motor mükemmeliyetini Gebze'de, ilk milli cip fabrikasını Gebze'de kuracağız. 13 yılda Gebze'ye büyük hizmetler yaptık. Türkiye'deki istikrarın sürmesi istiyoruz. Kocaeli'nde 7 vekil çıkarırsak Türkiye'de tek başına iktidar oluruz. Cemil Yaman içimizden biri. Sizlerin desteğiyle Cemil Yaman'ın seçilmesini istiyoruz" dedi. Yapılan konuşmaların ardından SKM’nin açılı kurdelesi kesildi.