AKP İl Başkanlığı Gebze’de düzenlemiş olduğu toplantı ile gündem ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Eskihisar Sakızağacı’nda gerçekleşen toplantıya Gebze Belediye Başkanın Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AKP Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçe başkanları, AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, AKP Kocaeli Milletvekili adayları Cemalettin Kaflı ve Yalçın Coştur, il ve ilçe yöneticileri katıldı. Toplantıda ilk olarak söz alan AKP Kocaeli Milletvekili adayı Yalçın Coştur, “Torbamız dolu, milletin desteği 13 yıldan beri devam ediyor. Bu seçimlerde destek artıyor. 13 yıllık yaptığımız hizmetleri anlatıyoruz. Seçimler hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. AKP Kocaeli Milletvekili Cemalettin Kaflı ise “7 Nisan’da başlayan süreçte tüm ilçeleri ziyaret ediyoruz. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Şuana kadar alnımızın ak çıkması için çalışan tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

‘KIRGINLIK VE KÜSLÜK OLMAZ’

AKP Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur ise, milletin AK Parti’nin kara kaşına bakıp oy vermeğini belirterek, “ 13 yıldır iktidardayız ve çok alanda hizmet yaptık. Birileri laf üretir AK Parti ise yapar. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik. Milletin huzurunda anlatacağımız çok şey var. Seçim sürecindeyiz. Vekil adayları değişiyor. Düzenli bir seçim çalışması yapıyoruz. Başarı bir hizmet işidir. Şimdi adaylarımız pırıl pırıl. Bu partide olmak benim için onur ve şereftir. Bizde kırgınlık ve küslük olmaz” şeklinde koştu. 

‘HEDEFLERİMİZİN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ’

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti’nin bir dava hareketi olduğunu ifade eden Ceyhan, “ Siyaseti bir koltuk kavgası olarak görmedik.  Partimize hiçbir zaman küsmedik. AK Parti’nin başarısının merkezinde bu var. Bu birlik ve beraberlik seçim sürecinde de devam edecek. Bizler 13 yıldır her gün seçim olacak gibi çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın her biri ile çalışıyoruz. 1 Mart’tan itibaren SKM çalışmalarımız başladı. Seçimlerde AK Parti olarak 50083 bin 405 oyun üzerinde oy olacak. Ve hedeflerinde üzerinde gerçekleşmiş bir süreci tekrardan milletimizin önüne koyacak” diye konuştu. 

‘SALON VE TELE VOLE PARTİSİ DEĞİLİZ’

CHP ve MHP’nin seçim beyannamelerini eleştiren Ceyhan, “ Bizler muhalefet partileri gibi sadece basına beyanat verip AK Parti’nin yapmış olduklarını eleştirip siyaset yapmıyoruz. Bizler salon ve tele vole partisi değiliz. Biz siyaseti millet ile yapıyoruz. Türkiye’de bir parti ilk defa 4. Dönem iktidarına gidiyor. Buna rağmen milletimizi kandıracak hiçbir söylemde bizler bulunmuyoruz. Onların söylemiş olduğu popülüs yaklaşımı biz dinlerken şaşırıyoruz. Bu süreci önce CHP başlattı. Öğle bir beyanname verdi ki okurken gözleriniz fal taşı gibi açılıyor. MHP’nin beyannamesinin CHP’den aşağıya kalır yanı yok. Bu ülke uçurumun dibinden AK Parti sayesinde kurtuldu” dedi.