AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekili aday listesinin yarın(Salı) saat 17:00'de Soğuksu Tesisleri'nde açıklanacağını belirtti.

 

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, yarın (salı) açıklanacak olan milletvekili aday listesi öncesinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Seçime az bir zaman kaldığını dile getiren Ceyhan, SKM'nin her yerde çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Yarın Soğuksu Tesisleri'nde saat 14.00'de teşkilatın ve vekil aday adaylarının tamamının katılacağı bir toplantı ile listenin duyurulacağını da belirten Ceyhan, "11 kişilik isim listede olacak. Geriye kalan 62 kişi listede olamayacak. Biz aday olacak arkadaşlarımızın da, olmayacakların da bu durumu aynı vakur duruşla karşılayacağına inanıyorum" dedi.

YENİ TÜRKİYE'NİN SON İNŞASI
Ceyhan, seçime 61 gün kaldığının da altını çizerek, "Her geçmiş seçimlerin öncesinde olduğu gibi birileri terör, dış ve iç mihrak ile ülkeyi kaosa sürükleyerek, insanlarımızı sıkıntıya düşürmek istiyorlar. Hepimizi üzen bir olay da savcımızın şehit edilmesi oldu. Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz. Bununla da yetinmeyip, iki tane de iki teröriste, terörist diyemeyen ve onların fotoğraflarını yayınlayan kuruluşları da kınıyoruz. Terör mihrakları boş durmayacak, toplumun düzenini bozmakla uğraşacaklar. Biz 7 Haziran'daki 10'uncu seçimimizde milletin oylarıyla, siyasi parti hayatında 4'ncü kez, anayasayı değiştirecek çoğunlukla iktidara geleceğiz. Yeni Türkiye'nin son inşasını da tamamlayıp ülkeyi karanlık günlere döndürülemeyecek bir konuma getireceğiz" dedi.

SOĞUKSU'DA AÇIKLANACAK
C Tipi Cezaevi'nin yıkımı ile ilgili olarak konuşan Ceyhan, yakın bir zamanda bölgeye okulların inşa edilmeye başlayacağını duyurdu. Yarın (salı) Soğuksu Tesisleri'nde vekil adayı listesini açıklanacağını da söyleyen Ceyhan, "20 Şubat'tan bugüne kadar vekil aday adaylarımızı her yeri gezdiler. Her biri partimizi kendilerini, yapmak istediklerimizi anlattılar. Bu zamana kadar ki uyumları ve parti kimliğine gösterdikleri uyumdan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. 73 tane aday adayımız var. Bunlarda 11'i listede olacak. Geride kalan 62 kişi, aday olamayacak. Biz aday adaylarımızın vakur duruşunun, listeye girecek ve giremeyecek olanlarında bu durumu vakur durumla karşılayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı. Listenin ise saat 17:00'de açıklanacağı belirtildi.

 

AK PARTİ'DEN (AKP) MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSU YAPAN İSİMLER