AKP Derince İlçe Danışma Meclisi’nde konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “Bize düşen alınacak bir erken seçim kararı için yarından itibaren teşkilat çalışmalarına geri dönüp, Kasım ayında yapılacak olan seçim için helalleşme vaktidir" dedi

 
 
AKP Derince İlçe Danışma Meclisi’nin 80.'sini Elmas Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Danışmaya AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, Derince eski İlçe Başkanı Ahmet Ark, Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz ve parti teşkilatı katılım gösterdi.
 
KARARA UYACAĞIZ
Danışmanın açılış konuşmasını ev sahibi Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin yaptı. Koalisyon görüşmelerinden söz eden Şirin, “Koalisyon görüşmelerinde çalışmalar devam ediyor. Alınan kararlara biz teşkilatlarda uyacağız” dedi. İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu ise, 14 senedir AKP’nin yoluna güçlenerek devam ettiğini kaydederek, partinin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Uslu,” Kadın kadına omuz omuza verdiğimiz mücadeleye önümüzdeki süreçte devam edeceğiz” diye konuştu.
 
HER ZAMAN AYAKTAYIZ
Geçirdiği kaza sonucu koltuk değnekleri ile kürsüye gelen İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, “Önümüzde ki erken seçim ya da ne olursa her şartta her zaman böyle ayakta duracağız. Üzerimize düşen görev neyse yerine getireceğiz” şeklinde konuştu. Ardından söz alan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, danışma meclisinde soru cevap bölüme geçecekleri için konuşmasını uzatmadı sadece selamlama konuşması yaptı.
 
SÜREÇ DEVAM EDECEK
Koalisyon görüşmesini ele alarak söze başlayan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ,” Biz elimizi uzattık, hatta birkaç adım bile attık. Onlar kırmızı çizgiler ile karşımıza çıktı. Hatta birileri ‘biz burada yokuz’ diyerek taşın eline altına koymadı. Süreç devam edecek. Ülkemizin hayrı için en doğru karar neyse onun en kısa zamanda alınacağını biliyorum” şeklinde konuştu.
 
200 SORU SORULDU
Ardından söz alan Başkan Ceyhan ise “En son yaptığımız il danışma meclisinde yeni format ortaya koyduk. ‘Biz Ağustos ayındaki meclislerimizi farklı yapalım’ dedik. En son yaptığımız il danışma meclisimizde soru cevap yöntemi uyguladık. Teşkilatımız aklına ne geliyorsa, kafasına ne takılıyorsa yazsın sorsun cevaplayım dedik. Yaklaşık 200 soru soruldu. Çıkışta gördük ki çok faydalı iş yapmışız eksiklerimizi gördük. Bunları ilçe danışma meclislerinde de yapma kararı aldık” dedi.
 
YARINDAN İTİBAREN ÇALIŞACAĞIZ
Sözlerine koalisyon görüşmeleri ile devam eden Ceyhan, ”CHP ile yapılan görüşmenin sonucunda koalisyonun kurulmayacağı neticesi çıktı. 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan sonuç sonrası bizlerde eksiklerimizi giderme çalışması yaptık. Milli irada böyle bir karar vermiştir. CHP veya MHP den biriyle koalisyon yapmak zorundaydık. Suruç katliamı sonrasında HDP’nin yüzde 13 oyu ile milletten hesap sorun düşüncesiyle kapıldılar. Millet tarafından verilen mesajları yanlış anladılar. Terör olayları yaşanmaya başlandı.  Bu saatten sonra bu terörün beli kırılmadıkça artık bu mücadele bitmeyecek. 23 Ağustos’ta koalisyon süreci bitecek. Bize düşen alınacak bir erken seçim kararı için  yarından itibaren teşkilat çalışmalarına geri dönüp, kasım ayında yapılacak olan seçim için helalleşme vaktidir” dedi.