Cuma günü itibarıyla kongre sürecine giren AKP gençlik kollarında başkanların değiştiği 6 ilçenin yeni gençlik kolları başkanı adayları açıklandı
 
Kongre sürecine giren AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, il binasında düzenlediği basın toplantısında yeni ilçe başkan adaylarını açıkladı.  Toplantıya il başkanı Mahmut Civelek, il kadın kolları başkanı Oya Tuncel ile gençler katıldı.  Açıklanacak ilçe başkanlarının teşkilata hayırlı olmasını dileyen başkan Civelek, İstanbul’da yaşanan DHKP-C saldırısı sonucunda şehit olan polis memurunun ailesine Allah’tan rahmet diledi. Mahmut Civelek, “Bu kişi Kocaeli’de okuyan Kuruçeşme’de oturan bu terörist daha önce bizi bombacı gösteriyorlar diye açıklama yaptığını görüyoruz” dedi.
 
GENÇLERE UYARILAR
Gençlik kolları kongresinin arefesinde olduklarını ifade eden Civelek, “Kim aday olursa olsun amaç bu memleketi ilerletecek çalışmalar yapmak olmalıdır. Hedefimiz en yüksek oyla başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na destek vermektir. Ben arkadaşlarımızın bu hedefleri gerçekleştireceğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.  Başkan Civelek konuşmasının ardından tek tek yeni başkan adaylarını açıkladı.
 
 
İŞTE 6 İLÇENİN  BAŞKAN ADAYLARI
 
Darıca’da Mustafa Öztürk  yerine Cüneyt Şentürk,
Derince İbrahim Eren yerine Tanju Yılmaz
Dilovası Suat Şık yerine Semih Kaya
Gölcük Ziya Doğan yerine Eyüp Doğan
Kandıra Murat Ölmez devam ediyor
Körfez Kadir Alçık ile devam ediyor