Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine karşı koyduğu sırada şehit düşenlerin anısına, kutlama yapılmdı ancak AK Parti Genel Merkezi geniş katılımlı sade bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, partinin 15. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen programa ilişkin açıklamalarda bulundu.

SADECE BİR PROGRAM

Hazırlıkların, son yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında değerlendirildiğini belirten Yazıcı, etkinliğin çerçevesinin yaşanan süreç dikkate alınarak hazırlandığını söyledi. Yazıcı, "Çok yaygın, Türkiye genelinde bir kutlama değil sadece Genel Merkez'de bir program yapıyoruz." dedi.
 

6 BİN 500 KİŞİ DAVET EDİLDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümü etkinliğine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 6 bin 500 kişinin davet edildiğini bildirdi.

İLİMİZDEN KATILIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüntülü mesajının davetlilere izlettirilmesinin ardından Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binalı Yıldırım genel merkez önüne kurulan platformda bir konuşma yaptı. 14 Ağustos etkinliklerine ilimizden de katılım sağlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz 14 Ağustos etkinliklerine katılanlar arasındaydı.Ayrıca Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve milletvekilleride programa katıldı.