AK Parti İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Genişletilmiş Yürütme Kurulları Toplantısı bugün Antikkapı’da kahvaltılı olarak yapıldı. Emre Kahraman’ın başkanlığındaki toplantıya İl ve 12 İlçenin Yürütme Kurulları katıldı.
Geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da yapılan büyük kongrede Genel Başkan Melih Ecertaş, seçildikten sonra ilk ziyaretini ilimize yaptı. Dün, partili gençlerle Gebze Çoban Mustafapaşa Camii’nde sabah namazı kılan Ecertaş ve MKYK üyeleri, İl Gençlik Kolları’nın Yürütme Kurulları toplantısına katıldı. Ecertaş, salonda bulunan partili gençlerle tek tek tokalaştı, kısa süreli sohbet etti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Kongreden 6 gün sonra ilimize gelen Genel Başkanımıza MKK üyelerimize teşekkür ederim. AK gençliğin bayrağını dalgalandırmak için gayret ediyoruz. Gençlik Kolları olarak tek amacımız, kişisel gelişimlerini sağlamak için organizasyonlar yapacağız.” dedi.
Konuşmasına dua ile başlayan Gençlik Kolları Genel Başkanı Ecertaş, “Allah bizi çok ve güzel konuşup mikrofonu bırakanlardan eylemesin.” dedi. İlk kelimesini hep kullanacaklarını belirten Ecertaş, şu tavsiyelerde bulundu: “Riya olmadan yapılan sabah namazlarını teşvik etmek lazım.  Sabah namazlarını cemaatle kılanlar, hayatı en iyi yaşamayı sağlar. Sabah namazlarını camide kılma alışkanlığı kazanmalıyız. Hayatın her alanında, her işi en iyi yapan olmalıyız, Mutlaka iyi bir yabancı dil, mümkünse ikinci yabancı dil öğrenmelisiniz. Kendi ahlaki değerlerinize bağlı kalın. Biz İslam ahlakı üzerine yaşamalıyız. AK Parti’de siyaset yapanlar Kur’an-ı yüzünden okuması gerekiyor. Peygamberimizin hayatı ve temel fıkhı bilinmesi lazım.”
Gençlik Kolları yöneticilerinin yapılacakları her işin; akıllı, mantıklı ve hedefe ulaşacak şekilde yapmasını isteyen Ecertaş, şöyle konuştu: “Kendimiz çalıp, kendimiz söylememeliyiz. Halkımızın ve gençlerin ilgisini seçecek çalışmalar yapmalıyız, yapacağız. Üniversitelerde görüşmediğimiz bir genç bırakmayalım. Filistin ve Bosna davaları daha az konuşulur oldu. Bizi ayakta diri tutan konuları unutmamalıyız. Kudüs’te cihat bitmeyecektir. Kalbimizdeki Kudüs ateşi sönmemesi lazım. Kudüs’le ilgili 7 büyük program yapacağız. Bosna’yı unuttuk; unutmamalıyız. Avrupa’nın ortasında kalmış en büyük coğrafyadır. Bosna’da kılınacak namazdan rahatsız oluyorlar. 
Kocaeli ve Gebze Teknik Üniversiteleri’nde 80 bin öğrencinin bulunduğunu söyleyen Ecertaş, “ Öğrencileri kişi kişi tanımalıyız, iç içe ve kimseyle problemli olmamalıyız. Toplumsal olaylara tepki vermeliyiz ama etkili olmak için yapmalıyız. Toplumun kılcalına etki eden çalışmalar yapmalıyız. Yılbaşı kutlaması kültürümüzde yok; yılbaşı kutlamasına tepki vermeliyiz; Bereket Duası dağıtmak bir tepkidir. Sosyal medyada gündemi belirlememiz lazım.” dedi.

AK Parti’nin yeni Genel Başkanı Ecertaş, Kocaeli Teşkilatlarını imrenerek izlediklerini, Kocaeli Teşkilatlarının, Türkiye’ye örnek olmayı sürdüreceğini, Teşkilatlara Kocaeli’yi örnek verdiklerini söyledi.