AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kent gündemi ve seçim çalışmaları ile ilgili il binasında açıklama yaptı. 1 Kasım’a kısa bir zaman kala çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen Ceyhan, sandıklara sahip çıkılması için 14 bin kişiye eğitim verdiklerini kaydetti. Sandıkları korumak için tüm haklarını koruyacaklarını ifade eden Ceyhan, “Sandık başındaki görevliler milletin iradesine sahip çıkmalı. Kocaeli’nin vereceği karar karşısında bizim boynumuz kıldan ince olacaktır” dedi. 

SON KONTROLLERİ YAPTIK

 Ceyhan, “Herkes elinden geleni yapıyor demek istiyoruz ama AK Parti dışında kimseyi sokakta görmüyoruz. Hizmetler bir taraftan devam ederken tüm kadrolarımızla alanlardayız. İnancımızla birlikte 1 Kasım’da çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Cuma akşamı bizlerin daveti ile Bakanımız, milletvekili adaylarımız, belediye başkanları, ilçe başkanlarımız, SKM başkanlarımızla koordinasyon çalışmalarımızı gözden geçirdik. 9 günlük süreçte neler yapacağımızı konuştuk. İlçe ilçe gelinen durumları gözden geçirdik.

 14 BİN KİŞİ EĞİTİLİYOR 

Kalan 9 günde beyannamemizi halka anlatmaya devam edeceğiz. Seçmenin alandaki tepkilerinden güzel sonuçlar alıyoruz. Bunun 1 Kasım’a güzel yansıyacağına inanıyorum. Çalışmalarımızı adım adım atıyoruz. Sandık müşahitlerimizle ilgili konuyu çok önemsiyoruz. Her zaman seçim sandıkta kazanılır bilinci ile hareket ettik. Kadınlarımıza, gençlerimize ve ana kademedeki sandık kurullarına eğitim veriyoruz. Her sandık için 4 arkadaşımızı eğitiyoruz. Bunlar sandık görevlisi ve müşahitlerimiz. Yaklaşık 14 bin kişiye eğitim veriyoruz. Ayrıca okul ve kat sorumlularımız kendi sandıklarının müşahitleri ile bir araya gelecek ve onlara gerekli malzemeleri vereceklerdir. Tüm sandık görevlilerin adaletli bir şekilde üzerine düşeni yapmalı ve milletin kararına saygı duyulmalı. Sandık kabinlerine girip çıkmalara, sandık başındaki baskılara karşı tüm hukuki haklarımızı kullanacağız. Sandıklar bu dönem bizim için en hassas dönemde. Diğer partilerde bu haklarını kullanmalı. Milletimizin Kocaeli’de vereceği karara karşı boynumuz kıldan incedir” dedi. 

İKİ HEDEFİMİZ VAR 

Türkiye’de büyük işlerin olduğunu söyleyen Ceyhan, “Onların küçük işlerine ben buradan küçük açıklamalarla cevap vermeyeceğim. Biz büyük işler yapmaya devam edeceğiz. Oylarımızı yüzde 10 artırmak için çalışacağız. Artık ‘’inci vekillin bize devredilmeye yöneldiği bu dönemde biz çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi. İlçelerin durumları ile ilgili yapılan koordinasyon toplantısı ile ilgili soruları yanıtlayan Ceyhan,“Bizim iki hedefimiz var. Birincisi her ilçede oyları yüzde 10 artırmak, ikincisi ise 7’inci vekilimizi geri almaktır” dedi. 

GEBZE’DE İYİ TEPKİLER ALIYORUZ 

Partiye katılımların olduğunu ifade eden Ceyhan, “Darıca’da MHP’den katılımlar oldu. İki gün önce ise Kandıra’da 150 civarında katılım sağlandı. Partimize yönelişleri, gelen talepleri hiçbir ön şart olmadan olumlu bakıyoruz. Olumlu havanın sandığa yansıyacağına inanıyorum. Gebze’nin siyaseten ve AK Parti açısından önemini biliyoruz. Gebze ve çevresinden bu seçimlerde olumlu tepkiler alıyoruz. Bunun sandığa pozitif yansıyacağını düşünüyorum” dedi.