Bugün, bölgemizde yayın yapan bazı internet sitelerinde yer alan ve sosyal medya üzerinden isimsiz bir şekilde servis edilen asparagas bir habere konu olan iddialar üzerine Ak Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut bir açıklama yaptı.
 
“ÇAMUR AT İZİ KALSIN İSTİYORLAR”
 
Tavşancıl Sahilinde yaşandığı iddia edilen olaya konu olan haberlerin tamamen asparagas olduğunu vurgulayan Akbulut; “Yakalaşan yerel seçimler öncesinde bu tarz mesnetsiz karalama kampanyalarının olması gayet doğal, meyve veren ağaç taşlanırcasına ortalığa atılan bu çirkin iddianın hangi ahlaki değerleri çökmüş gruplar tarafından servis edildiği henüz belli değil. Konuyla ilgili yayın yapan basın organlarının ise konunun aslını öğrenmek yerine işin kolayına kaçıp böylesine çirkin ve asılsız bir iftirayı haber olarak yayınlamaları hiç şüphesiz basın ahlakına terstir” dedi. 
 
“KARALAMA KAMPANYASI”
 
Konuyla ilgili kısa bir araştırma yapıp hiç olmazsa emniyet müdürlüğünden bilgi alınsaydı olayın tamamen bir iftiradan ibaret olacağını görürlerdi diyen İlçe Başkanı Osman Akbulut; “Ak Parti ailesi çok büyük bir aile, bu tarz iftiralar ve karalamalarla çok karşılaştı, hele ki şu süreçte tüm ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de böyle karalama kampanyalarının yürütülüyor olması bizleri şaşırtmadı. Dilovası’nda ki gücümüzü ve çalışmalarımızı çekemeyenlerin, bizlerle siyasi arenada boy ölçüşemeyenlerin bu tarz söylemler ve iftiralara bulaşmaları ise oldukça düşündürücüdür” dedi.