AKP’liler 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı nedeniyle Genel-İş Sendikası’nı ziyaret etti. Kentteki etkinliklere katılacak mısınız sorumuza AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan “henüz değerlendirmedik” dedi

 
AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il yönetimi ve beraberindeki heyet Genel-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ni yerinde ziyaret etti. Sendika Şube Başkanı Vedat Küçük, AKP’lilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Akabinde AKP’liler ve Genel-İş Sendikası üyeleri 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
EMEĞİN KARŞILIĞI
AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “1 Mayıs işçi bayramı emek verenler için önemli bir gün. İnşallah yarın hem bizler hem ülke için kardeşlik, muhabbetin arttığı bir gün olur. Herkesin emeğinin karşılığını istemesi, isterken de birliğe destek olması gereken bir gün. Bu manada işçi kardeşlerin böyle baktığını görünce mutlu oluyoruz. Yarın hayırlı mübarek olsun. Yarın inşallah şenlik coşku havasında geçer” dedi.
 
DOĞRU DEĞİL
Genel İş Sendikası Başkanı Vedat Küçük, Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamalarına yasaklanması ile ilgili, “Son 2 yıldır işçi sendikaları, diğer emekçilerle kentimizde 1 mayısı coşkuyla kutluyoruz. İşin içinde olan kamu görevlileri, emniyet güçleri olarak sorunsuz 1 mayısı kutladık. Normalde 2010-11-12’de Taksim’de görsel ve görkemli kutlamalar yaptık. DİSK ve ona bağlı sendikalar ile. 2013-14’te yasaklanması ile kaos oldu. Yasaklanmasa inanın sorun yok. Gerekçeyi bilemiyorum ama bu karar doğru değil. Erdal Topaca zamanında kutlama kararı alınca tedirginlik vardı. Öyle olmayacağını söyledik. Eğer yasaklar olmazsa hiçbir şey olmuyor” dedi.
 
KAOSUN FAYDASI YOK
Küçük, “Kocaeli emeğin en yoğun yaşandığı bölge. Aynı zamanda Kocaeli hoşgörünün de yoğun olduğu bir kent. Oraya gelen zaten farklı düşünceyle geliyorsa o günün anlamıyla orada olan emekçi arkadaşlar kendi içinde absört ediyor. Umuyoruz ki yarın tüm illerde olduğu gibi hoşnutsuzluk olmadan bir süreç yaşanmasını diliyoruz. Kaosun kimseye fayda getirmediğini biliyoruz.  Şenlik ve bayram havasında tamamlanır. Türkiye’nin sonraki sürecinde buradaki mesajımızın hayat bulmasını diliyoruz” dedi.
 
HENÜZ DEĞERLENDİRMEDİK
Son olarak AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Gayemiz iktidar olarak işçilerin hak ettiğini alması, huzurlu yaşaması. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz. 1 mayıs mesaj anlamında olduktan sonra ama burada ama Ankara’da söylenmesi gereken şeyi söylemekten imtina etmeyiz. Her birimizin dediği doğru olsaydı işler karışırdı. İstişareden bereket çıkar” dedi. Yarınki 1 Mayıs etkinliklerine katılacak mısınız sorumuzun üzerine ise Ceyhan, “henüz değerlendirmedik” dedi ve esprili bir şekilde binalarının zaten 1 Mayıs’ın kutlanacağı alanda olduğunu dile getirdi.