Avrupa Birliği eski bakanı ve HDP Milletvekili Ali Haydar Konca, eşi Naciye Konca ile birlikte Şehit Ümit Balkan İlkokulu’nda oyunu kullandı. Konca’nın oy kullandığı 1136 No’lu sandığın başkanı basın mensuplarının görüntü almasını engellemeye çalıştı

 

Süriye ÇATAK TEK – HDP Milletvekili ve Avrupa Birliği eski Bakanı Ali Haydar Konca eşi Naciye Konca ile birlikte Şehit Ümit Balkan İlkokulu’nda 1136 No’lu sandıkta oyunu kullandı. Aynı okulda HDP’nin milletvekili adayı Ahmet Okuyucu’da 1135 No’lu sandıkta oyunu kullandı. Oy kullanımından önce açıklama yapan Konca, seçim sonuçlarının Türkiye’de yaşanan gergin ortamı bitiren yeni bir dönemin başlangıcı olmasını diledi.

 

YENİ BİR DÖNEMİN BAŞLANGICI OLSUN

Erken genel seçimlerin huzur içinde geçmesini dileyen Konca, “seçim sonuçları ülkede yaşanan gergin dönemi sona erdirecek olan yeni bir dönemin başlangıcı olmasını istiyoruz. Türkiye’de yapılan seçimleri şu anda uluslar arası gözlemciler izlemekte. Bu seçimlerin, demokrasiye, barışa ve huzura katkı yapmasını diliyoruz” dedi. Konca açıklamasının ardından oyunu kullandı. Konca’nın oy kullandığı sandığın başkanı basın mensuplarının görüntü almasını engellemek istedi.