Dilovası Belediyesi’nin eylül ayı meclis toplantısı önceki gün belediye toplantı salonunda yapıldı. Meclis üyelerinin katılımıyla yapılan mecliste ülke gündemine de değinildi. Mecliste konuşan belediye başkanı Ali Toltar, ülkenin içinde bulunduğu hassas ortama değinerek, tüm şehitlere rahmet, ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu. AKP’nin tek başına hükümet kurmasını sağlayacaklarını söyleyen başkan Toltar, şunları dile getirdi:

 
BARIŞ VE KARDEŞLİK
7 Haziran seçimleri neticesinde koalisyon görüşmeleri sonuç vermemiş; geçici hükümetimiz kurumuş ve halkımızın iradesi tekrar seçime gitmemiz gerektiğini, tekrar sandık başına gitmemizi işaret etmiştir. Yeni Türkiye’de tekrar barışın, kardeşliğin, huzurun ve sükûnetin hakim olması için canhıraş şekilde canla başla çalışacak; ülkemiz, geleceğimiz, gençliğimiz için AKP’nin tek başına hükümeti kurmasını sağlayacağız.”
 
SPORCULARA ÖDÜL
Başkan Toltar’ın gündem dışı konuşmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Başkan Toltar’ın teklifiyle ilçede başarılı sonuçlar getiren, sporcu ve antrenörüne teşvik verilmesi maddesi oy birliğiyle kabul edildi. Bu karar doğrultusunda; Kocaeli Wushi İl Temsilciliği’nin düzenlendiği şampiyonada toplam 26 madalya ve 2 kupa kazanan sporcu ve antrenöre ödül verilmesine karar verildi. Yarışmada birincilere yarım, ikincilere çeyrek, üçüncülere gram ve hocalara da tam altın verilmesi kararlaştırıldı.
 
GENÇLER İÇİN
Gençlerin sporla buluşması için belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyleyen başkan Toltar, “Gençlerimizin daha iyi spor yapmaları için tüm imkanları seferber ediyoruz ve karşılığı da başarı olarak bizlere geri dönüyor. Biz de bu başarıyı ödüllendirerek teşvik ediyoruz. İnşallah ilerleyen zamanlarda amatör sporu daha iyi yerlere getirecek projelerimiz var. Sporun kardeşliği, dostluğu ve barışı tesis edecek yegane unsur olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum" dedi.