2014 - 2019 yılları arasında Dilovası Belediye Başkanlığı görevini kazanan Ali Toltar için KİMEDER (Kocaeli İnşaatçılar Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği) Yönetim Kurulu Genel Başkanı Zeki Gedikoğlu açıklamada bulundu.
 
Gedikoğlu, ‘Dilovası’na Belediye Başkanı Ali Toltar'ın gelmesi Dilovası’nda yeni bir dönemin başlangıcına işarettir. İnşaat mühendisliği ve çevre mühendisliği alanında yeni gelişmeler ile Dilovası buluşacaktır. Ayrıca deneyimli ve eğitimli bir başkan olan Ali Toltar kısa zamanda Dilovası’da gözle görünür yollar kat edecektir’’ dedi.
 
Gedikoğlu sözlerine şöyle devam etti; ‘’Dilovası, tarihinde ilk defa böyle bir Belediye Başkanı görüyor. Belediyeciliğin içinden gelen, tahsili yüksek bir akademisyen ile ilk defa yönetim kuruluyor. Ali Toltar yıllardır beklediği hizmet yapma arzusuna sonunda kavuşmuş ve bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirecektir. Dilovası henüz çarpık ve karma bir tablo içinde olsa da önümüzde ki beş yıl içerisinde bildiğimiz Dilovası’nı unutup yeni bir Dilovası ile tanışacağımıza inancımız sonsuzdur’’ dedi.
 
Yusuf  Metin Karademir - 41havadis.com