Çayırova’da Belediye Başkanlığı döneminde önemli icraatlara imza atan ancak  28 Şubat Postmodern Darbesi sürecinde görevden alınan Yaşar Alkan, Ak Parti’den Belediye Başkanı Aday adayı olduğunu açıkladı. Klasik belediye başkanlığı çağının geçtiğini belirten Alkan, Türkiye’nin 10 yılda çok değiştiğine dikkat çekerek, çağın gerektirdiği belediye başkanlığı birikimine sahip olduğunu dile getirdiGeçmişteki büyük başarılarının  zor şartlar altında yokluk içinde elde edildiğini hatırlatan Yaşar Alkan, şimdi iktidarın ve Büyükşehir Belediyesinin gücünü de arkasına alarak daha büyük başarılara imza atacağını savundu. 

Ak Parti Çayırova Belediye Başkanı Aday Adayı Yaşar Alkan,konuşmasına duygusal bir giriş yaparak, “ Bir ülke düşünün ki, paradigması korku üzerine kurulmuş… Korkularla yönetilmiş. Bir ülke düşünün ki, insanlar inançlarından dolayı aşağılanmış… Halka hizmet Hakka hizmet diyen yöneticileri, düşman bellenip, görevden alınmış…  Bu kardeşiniz, işte öyle zorlu bir dönemde belediye başkanlığı yaptı” dedi.

 GEÇMİŞ DÖNEM BAŞARILARINI HATIRLATTI

Alkan, “Başkanlık yaptığımız dönemlerde, Türkiye korkularla yönetilen ülkeydi!” diyerek, darbecilerin kendi hizmetlerini hiç önemsemediğine dikkat çekti. Belediye’nin mali yapısını güçlendirdiğini, tam 1000 dönüm hazine arazisinin bedelsiz belediyeye kazandırıldığını, Hazine arazilerinin yağmalanmasının engellendiğinive planlama çalışmasına alındığını, 1.5 yılda belediyeye 27 iş makinası kazandırdığını,  3.5 yıl gibi kısa bir sürede mülkiyet problemi yüzde yüz oranında çözdüğünü,  belediyedeki işçi konularının liyakate göre ayarlandığını, Çayırova’da sağlıksız yapılaşmaya izin vermediğini” hatırlatan

Yaşar Alkan,  “Kamu alanları, parkları, yeşil arazileri, su ve elektrik altyapısıyla,300-350 bin kişilik bir şehir olarak hazırlanmış olması darbecilere kayda değmez gelişmeydi. Dile kolay;200 kilometre kanal,200 kilometre içme suyu yatırımı yapılmıştı. Bütün yollar asfalt ve parke ile kaplanmıştı. 8 adet park, 2 adet bulvar ve 14. 000 metrekare kapalı alanlı belediye hizmet binası yapılmıştı. Ki o hizmet binası,Bugün bile kullanılmakta olan binadır” dedi.

ÇAYIROVA’NIN İSİM BABASI DA ALKAN’DI

1995 yılında, referandum yaptırarak,  Yeni Mahalle, Çayırova ve Adem Yavuz mahallerini beldeye bağlattığını söyleyenAk Parti Çayırova Belediye Başkanı Aday Adayı Yaşar Alkan, “Darbe tamtamları çalarken,henüz belde olan bu şirin cennetin Güzeltepe olan adını Çayırova olarak değiştirmiştik” hatırlatmasında bulundu.

Yaşar Alkan, “7 gün, 24 saat aralıksız, gece gündüz çalışarak halka hizmetin ibadet olduğunu haykırmıştık… Tabi bunun bedelini de bize ödettiler”dedi.

TÜRKİYE SON 10 YILDA ÇOK DEĞİŞTİ

Aradan yaklaşık 15 yıl geçtiğini ve son son yılda Türkiye’nin çok değiştiğini söyleyen Yaşar Alkan, “Darbecilerden hesap soruldu. Milleti hakir görenler gitti, Milleti baş tacı edenler iktidar oldu. Bugün, temel hak ve özgürlüklerin,

bütün kesimlere ulaştırıldığı, bir yükselme dönemindeyiz.İnsanlar inançlarından dolayı aşağılanmıyor, milletimiz sınıflara bölünmüyor, kucaklaştırılıyor. Başörtüsü artık serbest. İmam hatipler özgür. Alevi – Sünni, Kürt – Türk- Roman ayrımı bitti. Terör sorunu  çözüm yolunda… Ülkenin ekonomisi  güçlü.  Gücüyle milleti ezen değil,Milletten aldığı güçle adalet sağlayan bir iktidar var…Bu arada Türkiye çok değişti.  Özellikle son 10 yılda çok önemli mesafeler kat etti. Belediyelerimiz çok büyük işler yaptı,

Ve takdir edilecek hizmetlere imza attı.  şeklinde konuştu.

Kendi başkanlık yaptığı 1994-98 yılları arasında böyle güçlü bir iktidar olsaydı yaptığı hizmetler bir kaç kat fazla olacağını belirten Alkan, Ak Parti’den başkanlığa aday gösterilmesi halinde bunun kendisi için büyük onur olacağını söyledi.

“ÇAYORVA’YA HİZMET ETMEKİÇİMDE UHDE KALDI”

Şunun bilinmesini isterim ki şahsım için değil; ülkem, memleketim ve devletim için adayım. Makam ve mevkiinin cazibesine kapıldığımız için değil, yüreğim hizmet aşkıyla dolu olduğu için aday adayıyım” diyen Yaşar Alkan“94-98 yılları arasında 28 Şubat rüzgarlarının estiği dönemde uydurma senaryolarla hizmet etmem engellenmişti. Çayırova’ya ve Çayırovalılarayeterince hizmet edememek içimde bir uhde olarak kaldı.Hayalimdeki projelerin hayata geçmesi en büyük arzum” çeklinde konuştu. Yaşar Alkan, “Bugüne kadarki birikimimi, yönetim tecrübemi, Çayırova’yaadamış biri olduğum için bugün yeniden hizmete adayım” dedi.

ADAY GÖSTERİLMEM BENİM İÇİN BİR İADE-İ İTİBARDIR

Bugün vesayetçilerden, darbecilerden, karanlık odaklarından hesap sorulduğuna dikkat çeken Alkan ‘’Partimizin yetkili organları, milletimiz teveccüh gösterir ve aday gösterilirsem; 28 Şubat’ın bir lekesi daha silinmiş olacaktır. Bu benim için bir iade-i itibar olduğu kadar Çayırovalılar için de gasp edilen bir hakkın iadesi olacaktır.’’ dedi.

 HİZMETE TALİBİM

Klasik belediye başkanlığı çağının geçtiğinin farkında olduğunu söyleyen Yaşar Alkan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yenilikçi, ufuk açıcı bir hizmet eri olarak hizmete talibim. Benim geçmişim de, bugünüm de ortada. Tanıyanlar iyi bilir;hiçbir zaman kişisel rekabet içinde olmadım, olmayacağım, zaten olamam da… Dediğim gibi ben kendini Çayırova’ya adamış bir hizmet eriyim. Geçmişte zor şartlar altına yaptıklarım, gelecekte yapabileceklerimin teminatı.Tecrübem, birikimim, yöneticilik başarılarım veHakka hizmet için halka hizmet aşkımdan başka gücüm yok. İktidarımızın, büyükşehir belediyemizin ve yerel belediye olarak gücünü Çayırova’nın mutlu geleceği için birleştirerek çok daha büyük başarılar sağlayabileceğime inanıyorum.

 Ak Parti Çayırova Belediye Başkanı Aday Adayı Yaşar Alkan, sözlerini şu şekilde noktaladı: “Tabii ki her aday adayı arkadaşımın gayesi bu taleplere cevap vermektir. Hizmette rekabet benim için esastır.Amacımız; yapılanı daha iyi yapmaktır”