CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva,  “AKP’nin sözcüleri tarafından partimize yönelik saldırılar devam ediyor. Kentin sorunlarını masaya taşımak şov ise evet biz şov yapıyoruz” dedi

 

CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva,  il binasında güncel ve yerel konularla ilgili açıklama yaptı.  Kongre süreçleri, Halıdere taş ocağı konusu, Bekirdere’de yıkılan sütunlar, Kartepe’de ki otogar yapım alanı ve Sungurlu Barajı ile ilgili konuşan Altunyuva, “ ‘CHP şov yapıyor’ diyenler şov görmek istiyorsanız; Cengiz Topel’i uluslararası hava ulaşımına açacağız diyerek 4 yılda 4 defa açılış yapıp kapayanlara bakın. Şov görmek istiyorsanız Anıtpark’a direkten elektrik çekip yolu olmayan tramvaydan el sallayanlara bakın. Şov görmek istiyorsanız seçimler öncesinde 2 Bakan, AKP Milletvekilleri ve İl Başkanının konfetilerle temel atıp seçimler sonrası üzerini kapadığı Şehir Hastanesi’ne bakın. Şov görmek istiyorsanız 2013 yılında taş ocaklarını kapatacağız deyip şimdi halkın karşısına bile çıkamayanlara bakın” ifadelerine yer verdi.

 

KİM ŞOV YAPIYOR?

İlk olarak kongre süreçleri için konuşan Altunyuva, “süreç hızla devam ediyor. 15 Ağustos itibariyle muhtarlık bölgelerimizde delege seçimlerimiz başlayacak. Demokrasilerin en önemli kurallarından bir tanesi katılımdır. Seçimlere katılsınlar ki hak iddia etsinler. Mahallerimizin tüm üyelerinin delege seçimlerine katılmasını istiyoruz.  Kentimizde zaman zaman iktidar olan AKP’nin bakan milletvekili, il başkanı, ilçe başkanları kişilerince zaman zaman bizlere yönelik saldırılar olmaktadır. Haksız suçlamalarla bizleri eleştiriyorlar. En çok kullandıkları cümleler içinde ‘şov yapıyorlar’ kelimesi geçiyor. Biz kimin şov yaptığını çok iyi biliyoruz. Bu kentte rahat güzel huzurlu bir yaşam sergilenmesini istiyoruz. Bunun adı şovsa biz şov yapıyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

UCUBE SUTÜNLAR BİR YALANDIR

Devamında Altunyuva, “Meşhur ucube sütunlar 3 yıl önce 1,5 milyon liraya dikildi ve belediyece yapılan açıklamada esnafın isteği üzerine’ bu bir yalandır. Çünkü o sütunlar esnafın mal indirme bindirmesine engel oluyor.  Ayrıca kaldırım işgali ve görüntü ayrı bir ucubeydi. 3 yıl sonra yine bir masraf yapılarak bu sütunlar yıkılıyor. Bu yanlışı yapanlar hesap vermeyecek mi?  Halıdere halkı ayaklandı. Partimiz ve milletvekilimiz Haydar Akar hariç bu kentin ne bakanı ne milletvekilleri ne valilik ne büyükşehir Halıdere’deki taş ocağı için bir kelime söylemedi. Orada bir müfettiş incelemesi var. Halıdere halkının isteklerini biz yerine getireceğiz.

 

BUNUN SONU MAHKEMEDİR

Kartepe’deki Kartepe’de şu meşhur mezarlık otogar alanı. Arkadaş bizi suçlamadan önce 17 Haziran gününde belediye başkanlığına meclis üyemiz tarafından verilen önergede her şey apaçık bellidir. Keyfi bir uygulama ortadadır.  Oradaki inşaat alanının kim tarafından yapıldığını, ihalenin kimlere verildiği konusunda açıklama yapılazken belediye başkanı ‘burada kamu yararı var. İstediğimi yaparım!’ Sözlerini kullanıyor. Yapamazsın başkan bunun sonu mahkemedir” dedi.

 

CEYLAN GİBİ SEKİYORLARDI

Sungurlu barajı  için ise Altunyuva, “bundan 14 ay önce Haziran 2014’de Milletvekilimiz Haydar Akar bir basın açıklaması yaptı ve “AKP’den Kocaeli’ye Su Bile Yok” dedi. Yine Akar Temmuz 2014’de İl Başkanlığımızda Basın Toplantısı yaparak yine Sungurlu Barajı’nı gündeme getirdi.  Tabii şimdi boş konuşanlar, bilgisi olmadan fikir sahibi olanlar o zaman Ceylan gibi sekiyordu. Milletvekilimiz Akar, Sungurlu Barajı’na ilişkin eleştirilerini ve önlem alınması gerektiğini belirterek durumu tüm açıklığıyla paylaşırken, AKP’nin Bakanı dâhil 7 Milletvekili ve İl Başkanından tek bir açıklama yapılmadı.

 

KEŞKE BİZ BİLGİLENDİRSEYDİK

Şimdi geçtiğimiz haftalarda tekrar gündeme gelen Sungurlu Barajı’na ilişkin “CHP şov yapıyor” diyenler şov görmek istiyorsanız; Cengiz Topel’i uluslararası hava ulaşımına açacağız diyerek 4 yılda 4 defa açılış yapıp kapayanlara bakın. Şov görmek istiyorsanız Anıtpark’a direkten elektrik çekip yolu olmayan tramvaydan el sallayanlara bakın. Şov görmek istiyorsanız seçimler öncesinde 2 Bakan, AKP Milletvekilleri ve İl Başkanının konfetilerle temel atıp seçimler sonrası üzerini kapadığı Şehir Hastanesi’ne bakın. Şov görmek istiyorsanız 2013 yılında taş ocaklarını kapatacağız deyip şimdi halkın karşısına bile çıkamayanlara bakın. Şimdi AKP İl Başkanı kalkmış DSİ ile toplantı yaptık bilgi aldık diyor. Keşke bilgisiz olduğunuzu daha önce söyleseydiniz de 1 yıl önce sizi bilgilendirseydik ya da kentte ne oluyor diye merak edip takip etseydiniz konuya ilişkin açıklamaları görürdünüz.

 

ARTIK İHANET ETMEYİN!

Türkiye’ye ekonomisi ile hayat veren Kocaeli, yıllarca İstanbul’un çöplüğü gibi kullanıldı, şimdi de kendi damarlarından İstanbul’un su sorununu çözmek için kullanılıyor. Ancak, kent kan kaybediyor. Ülkeye ihanet eden AKP anlayışı, Kocaeli’de ihanetini ne yazık ki sürdürüyor. Bir kez daha bu kenti yönetenleri uyarıyoruz: Artık bu kente ihanet etmeyin!Gelin bu kentin haklarına hep birlikte sahip çıkalım.

 

ÇÖPLÜK OLMAYA KARŞIYIZ

Evet, tam olarak Sungurlu Barajı ve Göletlere ilişkin virgülüne dokunmadan bunları söyledik. Şimdi Sayın AKP’nin İl Boş Başkanı, siz AKP İstanbul İl Başkanı mısınız, yoksa aday mı olacaksınız? CHP İstanbul vekillerinin ne düşündüğünü değil, AKP Kocaeli İl Başkanı olarak ne düşündüğünüzü söyleyin. Hala bu kente ihanet edecek misiniz? Bizler CHP Kocaeli Örgütü ve vekilleri olarak İstanbul’un çöplüğü ve kaynağı olmaya karşıyız ve Kocaeli’nin haklarını savunmaya devam edeceğiz. Peki, ya siz?” ifadelerine yer verdi.