Askerlerin telefon yasağının kalkmasıyla birlikte, sahibinden.com'da bir ayda toplam 639 adet akıllı olmayan cep telefonu satıldı. Ortalama 69 TL olan telefonlarda ilk tercih Nokia oldu.

YALNIZCA ARAMA ÖZELLİĞİ
Sahibinden.com'dan yapılan açıkamaya göre; askerlerin yalnızca arama özelliği olan cep telefonlarını kışlada kullanmalarına izin verilmesinden sonra, internet bağlantısı, ses kaydı, radyo, kamera gibi özelliklerinin bulunmadığı, üreticilerin artık sınırlı sayıda ürettiği telefonların satışında hareketlilik yaşandı.

NOKİA TERCİH EDİLDİ
Asker telefonları için yine sahibinden.com üzerinden gelen verilere bakıldığında, ağırlıklı olarak Nokia modellerinin tercih edildiği göze çarpıyor.

Nokia‘yı takip eden markalarsa sırası ile Samsung, Sony-Ericsson ve Panasonic oldu. Listeye dikkat ederseniz ülkemizde eskiden olan veya markası değişmiş üreticileri görebiliyoruz.

Şirket açıklamasına göre; asker telefonu olma özelliğine sahip telefonların yeniden rağbet görmesiyle birlikte gelecek dönemlerde fiyat ve satışlarında artış yaşanacağı tahmin ediliyor.