MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, partisinin il binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Öncelikle helikopter kazasında şehit olan askerlerimizin ve otobüs kazasında hayatını kaybeden 3 polis memuru için başsağlığı dileklerinde bulundu. Kobani olaylarına ilişkin konuşan Ünlü, “Dünya kamuoyu, MHP’nin Kobani olaylarına ilişkin durumunu yakından takip etmektedir” dedi.
 
 YAKINDAN TAKİP EDİLİYORUZ
Kobani olaylarına ilişkin konuşan Aydın Ünlü, “Kobani olaylarında MHP’yi dünya çok yakından takip ediyor. MHP ve ülkücüler senaryosunu kendi yazmadığı hiçbir yer almaz. Aynı duyarlılığa milletimizin de sahip olduğundan hiçbir kuşkumuz yoktur. Aziz Türk milleti, senaryosunu birilerinin yazdığı oyunda figüran olmayı elinin tersiyle reddedecektir” ifadelerini kullandı.
 
 VALİ’YE TEŞEKKÜR
Ünlü, “Nerede AKP’nin kentimize getirdiği akil adamlar? Bu kentte Türk bayrağı açanların hain ilan edildiği, Apo posteri açanlarında bağırlara basıldığı günleri unutmadık. Şimdi diyorlar ki, ‘IŞİD’in dinle, İslam’la uzaktan yakından alakası yoktur’ Sanki açılım adı altında işbirliği yaptıkları PKK’nın İslam’la alakası vardı. Bu acınası bir siyasi facia ve negatif bir ayrımcılıktır” dedi. Ayrıca Ünlü, “Yaptığımız açıklamanın ardından Suriyelilerle ilgili operasyon yapan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.