MHP  Kayseri İl Başkanı  Baki Ersoy, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden  Ümit Özdağ'ın yanında  Kayseri  Milletvekili  Yusuf Halaçoğlu'nun da bulunması üzerine  Ankara'ya gidip Genel Başkan  Devlet Bahçeli ile görüştü.  Baki Ersoy, görüşmeyi anlatırken Bahçeli'nin kendisine "Bunlara ne oluyor? Teşkilatlar sizlere emanet" dediğini söyledi.

"SİZLER BENİM EVLATLARIMSINIZ, BUNLARA NE OLUYOR"

Yusuf Halaçoğlu'nun dün  Ümit Özdağ'ın TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yanında yer alması MHP  Kayseri il ve ilçe teşkilatlarında 'soğuk duş' etkisi yarattı. İl Başkanı  Baki Ersoy dün karayoluyla  Ankara'ya giderek Genel Başkan  Devlet Bahçeli ile gece yarısı görüştükten sonra açıklama yaptı. Ersoy, Bahçeli'nin görüşme sırasında kendisine "Siz teşkilatlar olarak kaya gibi durdunuz. Bunlara ne oluyor? Teşkilatlar sizlere emanet. Sizler benim evlatlarımsınız, bu teşkilatlara sahip çıkın" dediğini anlattı.

 

HALAÇOĞLU'NA BÜYÜK TEPKİ

MHP  Kayseri İl Başkanı Baki Ersboy,  Kayseri  Milletvekili  Yusuf Halaçoğlu'nun milliyetçi ülkücü hareketin 47 yıllık kazandığı sevgi ve emeğin ürünü oyları ile milletvekili olma sıfatı kazandığını söyledi. Ersoy, şöyle konuştu:

"Sayın Yusuf Halaçaoğlu, seçmen ve teşkilatlarımızın iradesini hiçe sayarak 24 Şubat 2016 tarihinde kamuoyuna açıklama yapma talihsizliğinde bulunmuştur. Kendisine bu sıfatı veren seçmenlerimizin iradesine saygısızlık yapmıştır. Şahsiyetli, kişilikli ve onurlu bir insanın yapması gerektiği gibi o sıfatını terk etmelidir. Seçmenlerimizin verdiği o sıfatı keyfi olarak kullanma yetkisi kendisine verilmemiştir. Özellikle, ' Milliyetçi Hareket Partisi  Milletvekili' sıfatını terk etmelidir.  Milliyetçi Hareket Partisi köklü bir kurumdur. Bu kurumun karar organları, temayül, gelenekleri ve ahlak anlayışı vardır. Tüm bunları hiçe sayarak,  Kayseri İl Teşkilatımızın düşüncesi alınmayarak böylesi bir açıklama yapılması tarafımızca kabul görmemiştir, görülmesi de asla mümkün değildir. Ülkücü vicdanın esasları ortadadır. Taşıdığı MHP Milletvekilliği sıfatından erdemli bir insansa istifa etmelidir. Bunu yapmadığı müddetçe seçmenlerin kendisine yapacağı muameleye de katlanmalıdır. Genel Başkanımız Sayın  Devlet Bahçeli'nin her daim yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Kendisini açıklamanın ardından ziyaret ederek hayır duasını aldım."


"HALAÇOĞLU'NUN İÇİNE DÜŞTÜĞÜ TEZAT ORTADA"

MHP İl Başkanı  Baki Ersoy, daha önce  Yusuf Halaçoğlu'nun söyledikleriyle bu yaptığının tezat teşkil ettiğini belirterek istifa etmesini istedi. Ersoy, şöyle dedi:

"Kayseri'den Genel Başkanımıza destek açıklaması yaptığımız gün yanımızda oturarak, ' Kayseri'nin ilçelerinde bir partilinin bana 'Bahçeli ile olmaz' demesi üzerine ' Sinan Oğan ile olur mu?' diye sordum. 2018'de olağan genel kurul var. Bir kez daha söylüyorum;  Sinan Oğan ile olmaz. 'Eğer  Sinan Oğan, genel başkan seçilirse ben MHP'den istifa ederim' demiştim. Bu sözümün arkasındayım' diyerek sayın  Devlet Bahçeli'nin yanında olduğunu altını çizen, olağan kurultayın gününde ve zamanında yapılması gerektiğini savunan Halaçoğlu'nun içine düştüğü tezat ortadadır. Kendisinin bu açıklamasını bir kez daha kabul etmediğimizi ifade ediyor, en kısa zamanda istifasını da bekliyorum."