Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, teşkilat yöneticileri ile milletvekili aday adaylarının ilgi gösterdiği toplantıdaki kalabalık ve coşku, Şemsettin Ceyhan’ı da mutlu etti.
 
CEYHAN’IN İLK DANIŞMASI AKP
 
İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilk Danışma Meclisi’n8in açılında yaptığı konuşmada, “Böylesi güçlü bir teşkilata gençlikten gelen bir kişi olarak il başkanlığı olduğum için Allah’a şükrediyorum.”dedi. İl Başkanlığı aday adaylığı sürecini hatırlatan Ceyhan, kongre öncesi yaptığı çalışmalar nedeniyle eski il başkanı Mahmut Civelek’e teşekkür etti. 72 aday adayı olduğunu belirten Ceyhan “Kocaeli’nin fotoğrafını yansıtan tablo var. Bizim bakanımız ve milletvekillerimiz ilimizde aday adaylığı başvurusu nedeniyle teşekkür ediyorum. Belirlenen 11 aday ve aday adaylarımız ile 7 Haziran seçimleri için hep birlikte çalışacağız. Hedefimiz; iktidarda kalmak değil, bu ülkeye yakışır bir Anayasa yapacak milletvekili çıkarmak olacaktır. Sanal alemden çıkalım; seçmene gidelim, AKP’yi anlatalım.” dedi.
 
BAŞKAN ERKEN AYRILDI
 
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli’nin en önemli sorunlarının ulaşım ve lojistik olduğunu, 2023’e varmadan metro çalışmalarını şimdiden başlattıklarını anlattı, “Hükümetle birlikte Kocaeli’nin önünü açacağız.” dedi. Karaosmanoğlu her türlü hizmeti süratle yapıp Kocaeli’yi dünyanın parlayan şehri yapacaklarını söyledi. Karaosmanoğlu, bir yakının cenazesine katılmak için salondan erken ayrıldı.
 
BAŞBAKAN’IN TEŞEKKÜRÜ
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da açılışta, Başbakanın kongreyle ilgili başarısını grup toplantısında söylediğini hatırlattı; Kocaeli il kongresiyle ilgili övgülü sözler söylediğini aktardı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, ülke gündemini de değerlendirdi, şunları söyledi:  “Süleymanşah Türbesi’nin taşınması düşmana korku verdi, hasetlileri çatlattı. Türkiye artık, dilediği anda bu tür operasyonları yapma gücüne sahiptir. Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesi derin üzüntü oluşturdu, birileri bu durumu siyaseten ranta çevirmeye çalıştı.Ana muhalefet partisi siyasi ranta çevirmeye çalıştı. Ailesinin tavrını, siyasetçiler örnek almalıdır.” Fuat Avni ile CHP milletvekili arasında geçtiği iddia edilen konuşmaların son derece önemli olduğunu anlatan Bakanç Işık, “İddialar doğruysa çok vahimdir. CHP ile Paralel yapının nasıl işbirliği yapıldığını göstergesidir. Paralel Yapı, seçimde ilçesine göre farklı partilere destek verdiler. Demokrasiye kumpas haline gelmesine izin vermeyiz. Bu leke CHP’nin üzerinde kalmaya devam eder.” dedi.
 
“BİLGİ KİRLİLİĞİ OLUŞTU”
 
Mecliste görüşmeleri devam eden İç Güvenlik Yasası paketi ile bilgi kirliliği oluşturulduğunu belirten Bakan Işık, “Mecliste her türlü meşru ve meşru olmayan engellemelere rağmen, ülkemizin barış huzur ve demokrasisini güçlendirecek bir pakettir. Bize göre iyi paket; eksik kusur varsa gelin masaya yatırıp değerlendirelim. Tehdit, hakaret edip mecliste kavga çıkarıp, paketin geçmemesi çabası içindeler. Başbakanımızın dediği gibi, CHP, MHP, HDP birlikte molotof koalisyonu kurdular. Çözüm sürecinin garanti altına alınması için İç Güvenlik Paketi mutlaka geçmelidir. Özgürlük ve güvenliği de teminat altına alacak pakettir. Pakete karşı çıkmak insaflı değildir. Hiç kimse endişe taşımasın, gönlünüz ferah olsun.” diye konuştu.
 
TEMAYÜL KONUSU
 
İlimizde 71 aday adayı olduğunu belirten Bakan Işık, aday adaylarının başkasının arkasından aleyhinde konuşmaması gerektiğini söyledi. 1 Mart’ta teşkilatın temayül yoklaması yapacağını hatırlatan Bakan Fikri Işık, şunları dile getirdi: “Milletvekili görevini en iyi yapacağına inandığınızı işaretleyin. Hemşerimdir diye bakmayın. Şaşmaz teraziyi şimdiye kadar koydunuz 1 Mart’ta da yapacağınıza inanıyorum. Kocaeli seçime en hazır teşkilattır. Son kamuoyu yoklamalarında AKP oyu arttı, CHP’nin oyu düştü, MHP’nin oyu stabil kaldı; yani değişmedi. Çok çalışırsak inanın 8 milletvekili çıkarırız. 7 Haziran akşamı AKP il binası önü genel bayram yerine dönecektir”