21,6 milyon euroluk
Türk devleri, sposorluk anlaşmalarında yurt dışındaki takımlarla sözleşme imzalamaya devam ediyor. Türk Hava Yolları’nın başlatığı sponsorluk anlaşmalarına önceki gün bir yenisi daha eklendi. İlimizde üretim yapan Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise yedinci büyük lastik üreticilerinden Lassa’da dünya devi Barcelona ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Dört yıl geçerli olacak anlaşmanın bedeli ise 21,6 milyon euro.
 
4 yıllık anlaşma imzalandı
Sözleşme imzalamak için geçtiğimiz günlerde İspanya’ya giden Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, dünyaca ünlü bir kulübün ismi ile özdeşleşmesi açısından varılan anlaşmanın büyük bir önem taşıdığını dile getirdi. Hakan Bayman ve Barcelona Kulüp Başkanı Josep Maria Bartomeu’nun ortaklaşa düzenlediği basın toplantısı ile açıklanan sözleşmenin detayları da belli oldu. 4 yıllık anlaşmanın 1 Haziran’dan itibaren geçerli olduğu duyuruldu.
 
41 numaralı forma verdi
Kocaeli’de üretim yapmasına rağmen spora destek olmak için sponsorluk tercihini Barcelona’dan yana kullanan Lassa’nın protokol anlaşmasının yapıldığı basın toplanıtısında Barcelona Kulüp Başkanı Josep Maria Bartomeu’ya 41 numaralı forma verdiği görüldü. Türk devleri bir bir dünya devlerine destek olurken, bordo mavili kulüple yaklaşık 75 milyon TL’lik bir sponsorluk anlaşma imzalamasının, Kocaeli spor kauoyunda tepki çekmesi bekleniyor.
 
Resmi imza sezon açılışında
Anlaşma gereğince 2015-2016 sezonundan itibaren başlayarak 4 sezon boyunca Barcelona’nın basketbol, hentbol, futsal ve tekerlekli paten hokey takımları sahaya FC Barcelona Lassa adıyla çıkacak. İki taraf arasında imzalanan proktol ise, 2015-2016 sezonun başında Camp Nou’da düzenlenecek olan törenle resmiyet kazanacak. Resmi imza töreninde FC Barcelona ve Brisa Bridgestone Sabancı Lastik A.Ş.’nin üst düzey yöneticileri hazır bulunacak.