Ford Otosan’ın açılış töreni için ilimize gelen Başbakan Erdoğan açılış törenini ardından aynı zamanda doktoru olan Kocaeli Üniversitesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı ve Gasroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü'yü İzmit'teki evinde ziyaret etti. 

Başbakan Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl yapılan ameliyatında görev alan Hülagü’yü ziyaret eden Erdoğan bir süre Hülagü ile sohbet etti. Başbakan Erdoğan’la birlikle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ziyarette yer aldı. 

Ziyaretin ardından Başbakan Erdoğan Ankara’ya dönmek üzere Cengiz Topel Havaalanı’na doğru yola çıktı. Ziyaret sebebiyle çevrede alınan geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Başbakan Hülagü’nün evindeyken bir polis helikopter ise sürekli evin üstünden uçtu.

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularına kısa cevaplar veren Prof. Sadettin Hülagü, "Başbakan sadece ziyaret etti. Başka birşey yok. Eve nezakat ziyaretinde bulundu. Kendisini uzun süredir tanıyorum. Evde muayene olmaz. Eşimle görüşmek istedi" diye konuştu. Prof. Dr. Saddettin Hülagü, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi Rektör adayı olduğunu açıklamıştı.