Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yüreklerindeki sevgi ve şefkati bir ömür boyu fedakarca hiç karşılık beklemeden veren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Toltar, “Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olan bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır” dedi.

KADINLARIMIZ EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZ

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, bizi eğiten, büyüten, yetiştiren, en kötü anımızda yanımızda olup yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız paylaşan fedakar kadınlarımız en değerli varlığımızdır” dedi.

ELİ ÖPÜLESİ KAHRAMAN KADINLARIMIZ

Başkan Toltar, “Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olarak bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır. Bu vesile ile kadim medeniyetimizden bugünlere kadar toplumumuzun şekillenmesinde büyük rol oynayan, Kara Fatma’dan Şerife Bacı’ya, Nene Hatun’dan Çete Emir Ayşe’ye kadar bugünlere gelmemizde hayatlarını hiçe sayan ve büyük fedakarlıklar gösteren tüm eli öpülesi kahraman kadınlarımızı da rahmetle anıyorum” diye konuştu.

KADINA ŞİDDETİ KINIYORUZ
Bir milletin geleceğini belirleyecek nesilleri yetiştiren kadınların toplumun kaderini çizeceğine dikkati çeken Başkan Toltar, şöyle konuştu: “Dilovası Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hanım kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Son dönemde hanım kardeşlerimizin bilinçlendirilmesi için ücretsiz kültür, sanat, sağlık ve spor kurslarımızla her türlü desteği sunmaya çalışıyoruz. Onların hayatın her alanında olması için çaba sarf ediyoruz. Nefretle kınadığımız kadına yönelik şiddetin ise karşısında durup hanım kardeşlerimizin kendilerini huzur ve güven içinde hissetmeleri için üzerimize düşeni yerine getireceğiz” dedi.
ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI

Ayrıca başta evladını, eşini, babasını, kardeşini vatan uğruna şehit vermiş ama düşmana fırsat vermeden dimdik ayakta duran metanetli, sabırlı ve yürekli şehit annelerimizin, şehit eşlerimizin, şehit kızlarımızın olmak üzere, Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

BAŞKAN TOLTAR EŞİNİ DE UNUTMADI
Bilgisi ve üretkenliği ile ülke kalkınmasında yer alan kadınların milletin kutsal emaneti ve baş tacı olduğunu ifade eden Başkan Toltar, “Bu özel gün vesilesi ile attığım her adımda bana güç veren, ilgisini ve desteğini eksik etmeyen eşime yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.