Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak'tan Darıcalılara iki müjde birden, Balyanoz koyu ve aslan çimento bölgesi halka açılıyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Karabacak: 2016 Mayıs ayına yetiştirilmek üzere iki farklı alanda sahil düzenleme çalışmaları yapacağız. Birincisi kum deposundan Aslan Çimento Fabrikası’nın alt kısımlarına kadar olan alanda yapacağımız düzenlemeler. Burası şu anda atıl durumda.Burada yapacağımız düzenlemelerle vatandaşlarımıza sahilde de mangal yapma imkanı sunacağız.

Bir diğer düzenleme yapacağımız alan ise Bayramoğlu Balyanız Koyu olarak adlandırılan alan.Burada ise şu an sahillerimizdeki mevcut çalışmalara benzer çalışmalarla bu alanları halkımızın hizmetine sunacağız. Spor alanları, çocuk oyun grupları, cafeteryalar vb. sosyal aktivitelere imkan sağlayacak çalışmalarla Bayramoğlu bölgesini de 12 ay boyunca canlı tutmayı hedefliyoruz. 

Bayramoğlu ada içerisinde başladığımız çalışmalarla ada içinin tamamını parke taşlarla örüyoruz. Bayramoğlu altyapısıyla, üstyapısıyla, yeni yaşam merkezleriyle bambaşka bir görünüme kavuşacak. Bütün bu çalışmalarımızı en geç 2016 yılı mayıs aylarına yetiştireceğiz.