Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında belediyenin hazırladığı 24 proje hakkında brifing verdi.

Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında Gebze Belediyesi  Nikah Salonu’nda yapıldı. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya kamu ve yerel yönetim bürokratları ile siyasi parti yöneticileri, Gebze’deki STK temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı.

65 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Gebze Belediyesi’nin 2014-2019 Yatırımları ve Diğer Kamu Kurumlarından Talepleri” başlığı taşıyan sunumunda devam eden projelerin son durumu hakkında tek tek bilgi verdi. Başta Topçular Köprülü Kavşak Projesi olmak üzere çok sayıda ulaşım projesi ile yeni meydan, kentsel tasarım ve çevre düzenleme projeleri ile sosyal ve kültürel tesislerin öne çıktığı sunumda Başkan Köşker, üçü tamamlanan toplam 24 projeye şu ana kadar yaklaşık 14 milyon lira harcandığını belirterek, 24 projenin toplam yatırım maliyetinin 64 milyon 943 bin liraya ulaştığını kaydetti.

Gebze’ye özel İhtisas Huzurevi

Gebze’de gerçekleşen İl Koordinasyon Kurulu toplantısında dikkati çeken projelerden biri de Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in projeleri arasında yer alan Yaşlılar Konukevi Projesi oldu. Gebze Belediyesi tarafından tahsis edilen ve Eskihisar ve denize hakim bir mevkide bulunan 9.5 dönümlük araziye Alzheimer hastası yaşlıların barındırılacağı İhtisas Huzurevi inşa edilecek. Yapılan görüşmeler sonucu Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından işletilecek 200-250 yataklı tesisi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü inşa ettirecek.