Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Belediye Başkanı Ali Toltar’ın talimatıyla ilçenin her noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye Başkanı Ali Toltar, “ Yollar bir yerin gelişmesinde en önemli unsurlardan birisidir” dedi


Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım ve İnşaat ekipleri bu sefer de dik yamaç ve engebeli arazi yapısıyla bilinen mahallelerden Turgut Özal Mahallesi Ömür Sokakta yol açma ve istinat duvarı çalışması yapıldı.


İmar uygulaması geçmesine rağmen açılamayan 50 metre uzunluğunda yolun açılması çalışmasından sonra oluşan 5 metre yüksekliğindeki dik eğimden dolayı mahalle sakinlerinin ve yoldan geçenlerin olası düşme tehlikesine karşı istinat duvarı olarak 500 m3 taş duvar yapımına da başlandı.


Belediye Başkanı Ali Toltar ““Yollar bir yerin gelişmesinde en önemli unsurlardan birisidir. Bu düşünceden yola çıkarak ilçemizdeki tüm sokak ve caddelerimizde tehlike arz eden yolun kenarına istinat duvarı ve bariyer yaparak büyük ölçüde genişlik sağladık ve güvenli hale getirdik.  Vatandaşlarımızı daha iyi ve güzel bir ilçeye kavuşturmak için çalışmalarımız belli bir plan çerçevesinde devam ediyor ”dedi.