Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın özel talimatıyla kutsal mekânlara ayrı bir ilgi ve alaka gösteren Belediye ekipleri, camilerin iç ve dış bakımını yapıyor. İlçede bulunan Eyüp Sultan Cami alt katında faaliyete geçmesi planlanan Kız Kuran Kursunun yapımı tamamlanarak okulların tatile girmesiyle birlikte yaz kuran kursu için hazırlanıyor. 

 İlçe genelinde  cami, Kur’an Kursu ve diğer binalar bakım ve onarımdan geçirilmeye devam ediyor. İmam evi, taziye evi, şehitlik ve mezarlık, gasılhane, elden geçiren Dilovası Belediyesi, her türlü desteği vermeye devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Toltar, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, camiler, Kur’an Kursları ve imam evlerine yönelik bakım ve onarım çalışmaların devam ettiğini ifade etti.  
Başkan Toltar, “Camilerimiz yüce dinimiz İslam’ın en kutsal mekânlarıdır. Kurum olarak eğitime yönelik sürdürdüğümüz bakım ve onarım çalışmalarını kutsal mekânlarımıza da uyguluyoruz. Şimdiye kadar ihtiyacı olan, Kur’an Kursu ve diğer binaları onardık. Yapılan çalışmalarda minare, minber, mahfil, mihrap, kürsü yapımı ile tadilat, bakım ve boya işlemlerini gerçekleştirdik. Halı, çatı, mantolama, şadırvan, ihata duvarı, peyzaj düzenlemesi, sundurma, elektrik, su ve kalorifer tesisatları, imam odası,  kazan dairesi, abdesthane ve diğer onarım işlemlerini yaptık” diye konuştu.