Köşker mesajında, “Kur'an-ı Kerim'in ilk olarak dünya semasına indirildiği Kadir Gecesi; en değerli ve feyizli gecedir” dedi
 
Mübarek gün ve gecelerin manevi dünyamızı canlandıran müstesna günler olduğunu vurgulayan Başkan Köşker, Kadir Gecesi’nin yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indiği ilk gece olması dolayısıyla, bin aydan daha hayırlı bir gece olarak nitelendirildiğini kaydetti. Başkan Köşker mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Değerli hemşerilerim, bu gece, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak ediyoruz. Kur'an-ı Kerim'in ilk olarak dünya semasına indirildiği Kadir Gecesi; en değerli ve feyizli gecedir.
MÜBAREK OLSUN
Mübarek Ramazan ayının coşku ve bereketinin doruklara çıktığı Kadir Gecesi’nde; dualarımızla birbirimize ve Allah'a yakınlaşıp bağışlanmayı dileyeceğiz. Geçmişimizin muhasebesini yapıp sorumluluklarımızı hatırlayacağız. Hayırlı bir ömür, sağlıklı bir yaşam için; memleketimiz için, tüm insanlık için dualar edeceğiz. Sevgili peygamberimizi anacağız. Bu kutsal geceyi önem ve anlamına uygun olarak geçirmenizi temenni ediyor, Kadir Gecesi’nin getirdiği güzellik ve erdemlerin hayat boyu sürmesini diliyorum. Rabbim dualarınızı kabul etsin. Kadir Geceniz mübarek olsun.”