15 Temmuz’da yapılmaya çalışılan ve milletimizin kararlı duruşu ile başarısızlıkla sonuçlanan kanlı darbe girişiminin ardından tüm Türkiye kenetlenmeye devam ediyor. Kanlı darbe girişiminin daha ilk saatlerinde sokaklara dökülen Kartepeli Vatandaşlar ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı milli irade ve demokrasi nöbetine de birlik beraberlik içerisinde sahip çıkmaya devam ediyor. Milli irade ve demokrasisine sahip çıkan Kartepeliler, gündüz işlerine giderken gece de Perşembe Pazarı Alanı’nda birlik ve beraberlik mesajı verdiler.
Ülkemizin geçirdiği bu sürecin birlik ve beraberlik içerisinde aşıldığı şu günlerde başkanlarda halkın kenetlenmesinin her zamankinden daha fazla önem arz ettiğini vurguladılar. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da önceki gün Kartepeli vatandaşlara bir ziyarette bulundu.
Başkan Üzülmez’in ev sahipliğinde başkanların ilk durağı Acısu Mahallesi oldu. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve Başkan Üzülmez Acısu Mahallesi esnafına hayırlı işler dileyerek, Acısu’lu vatandaşlarla sohbet etti. Ülkemizin çok önemli bir sınavdan geçtiğine değinen başkanlar halkı demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkmak için alanlara davet etti. Başkanlar daha sonra da Köseköy Mahallesindeki vatandaşlarla buluştu. Burada da halka birlik mesajları veren Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ve Başkan Üzülmez, ülkemizin bu kanlı darbe girişimini bertaraf ettiğini, hainlerin amacına ulaşamadığını ama yine de bir müddet daha halkımızın teyakkuzda kalması gerektiğini belirttiler. Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın bir süre daha alanlarda kalarak demokrasiye sahip çıkılması için yaptığı çağrıyı hatırlatan başkanlar, Cumhurbaşkanı’mızın çağrısına her vatandaşın kulak vermesinin ve milli iradeye sahip çıkılmasının önemine değindi.