CHP eski İstanbul Milletvekili ve ünlü Sanatçı Berhan Şimşek, Çayırova'ya geldi. CHP Çayırova Belediye Başkan Adayı Timur Koç da Şimşek'le birlikte bir dizi temaslarda bulundu. Şimşek ve Koç’un Bayburtlular dernek ziyaretine CHP ilçe başkanı Rasim Meriç, Kadın Kolları başkanı Türkan Kılıç, Belediye meclis üyesi aday adayları da eşlik etti. CHP heyeti Bayburtlular Dernek başkanı Necdet Korkmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından samimi bir şekilde karşılandı.

Toplantıda konuşan Timur Koç, Çayırova’nın geleceğine de yön verecek ve gerçek ilçe statüsüne kavuşturacak projeler hazırladıklarını ifade ederek, tek tek projeler hakkında bilgiler verdi.

Koç, elinde kitapçığı ile tek tek açıklamasını yaptığı konuşmasında, “Çayırova’nın hak ettiği sınırlarını yeniden tespiti projesini hayata geçireceğiz. Çayırova’ya modern bir otobüs terminali kurulacak. Çöp konteynırları yer altına alınacak. Şekerpınar’a belediye hizmet binası, Çayırova’ya ek kaymakamlık binası yapılacak. Fatih Caddesine 3 adet çok katlı otopark yapılacak. Emekliler için dinlenme evleri kurulacak. Toplu konut projeleri hazırlanacak. Ambulans helikopter projesi hayata geçirilecek. Çayırova’da imar sorunlarından kaynaklı hiçbir problem yaşanmaması için çalışmalar yapılacak. Çocuklar için eğlence köyü kurulacak. .Sabit Semt Pazarı kurulacak. Her mahalleye kreş açılacak. Engelliler için dönüşüm projesi yapılacak. Küçük Sanayi sitesi kurulacak, işsizliği çözme projesi başlatılacak” dedi.

Bayburtluların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan ünlü sinema sanatçısı Berhan Simşek ise, “Timur Koç, Çayırova’nın taşında toprağında emeği olan bir arkadaşımız. Hem çok emeği var, hem işin ehli hem de mükemmel projeler ile geliyor. Heyecan var, istek var, kararlılık var. Bir hemşeriniz olarak, kefil olduğum Timur Koç’a büyük bir destek istiyorum. Her şeyin hesabını benden sorun.”dedi.