2’nci Küme K Grubu’nda haftanın açılış maçında lider Beşköy Gençler Birliği, Darıcaspor’u 2-1 yenip zirvedeki yerini korudu. Darıcaspor ise zayıf olan ikinci sıra şansını tamamen tüketti.
2’nci Küme K Grubu’nda haftanın açılış maçında grup lideri Beşköy Gençler Birliği, Darıcaspor’u 2-1 mağlup etti. Metin Oktay Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı ev sahibi Beşköy Gençler Birliği, ikinci yarısı ise Darıcaspor baskısı altında geçti,. Bu sonuçla Beşköy Gençler Birliği zirve yarışında bir engeli daha firesiz aşarken Darıcaspor’un ikinci sıra için hayli zayıf olan şansı tamamen köreldi. Maçta Beşköy Gençler Birliği’nden Ercan kırmızı kart görürken Darıcaspor Teknik Direktörü Başar Özkan maçın hakemi Murat Yılmaz’a yönelik ağır söylemleri sonrası ikinci yarının başlarında saha dışına gönderildi.

PENALTI BEKLEDİLER

Maça hızlı ve baskılı başlayan lider henüz beşinci dakikada usta ayağı Taner’in kaydettiği golle 1-0 öne geçti. 17’de İlhan farkı ikiye çıkarttı. İlk yarının tamamına yakını Beşköy Gençler Birliği baskısı altında geçerken Darıcaspor kontrataklar ile etkili olmaya çalıştı. Bu ataklardan birinde Beşköy Gençler Birliği ceza sahası civarındaki bir faulde Hakem Murat Yılmaz pozisyonun ceza sahası dışında olduğu gerekçesiyle serbest vuruşa hükmetti ancak Darıcaspor teknik heyeti bu pozisyonun içeride olduğu iddiası ile penaltı itirazında bulundu.

BAŞAR ÖZKAN İHRAÇ EDİLDİ

İkinci yarıda ise roller tamamen değişti. Darıcaspor rakibi karşısında baskılı bir oyun ortaya koyarken 52’nci dakikada Beşköy Gençler Birliği ceza sahası içinde Darıcasporlu futbolcu yerde kaldı. Murat Yılmaz hareketi topa müdahale olarak yorumlayıp pozisyonu devam ettirirken Darıcaspor Teknik Direktörü Başar Özkan’ çok sinirlendi. Hayli ağır ithamlarda bulunan, “Bu tutumla Beşköy’ün şampiyonluğuna bile gölge düşürürsün… Bağlanmış bu maç, şartlanmış bu hakem… Gözlemci yok mu bu pozisyonu yazacak” türü tepkilerini ilerleyen dakikalarda da sürdürünce Hakem Murat Yılmaz tarafından saha dışına gönderildi. Özkan bu esnada da tepkisini, “Böyle hakemleri böyle maçlara gönderin sonra ceza yazın” diye ifade etti.

ÇABALARI BERABERLİK İÇİN YETMEDİ

Maçın geride kalan bölümünde Beşköy Gençler Birliği’nde Ercan kırmızı kart görüp takımını sahada 10 kişi bıraktı. 73’te H.Muhammed farkı bire indiren golü kaydetti. Kalan dakikalarda Darıcaspor’un beraberlik için baskısı, Beşköy Gençler Birliği’nin ise kontra ataktan farkı arttırma çabaları sonuç vermedi. Bu sonuçla Darıcaspor puanını 18’e yükseltti ve zirvedeki yerini korudu. Zeki Kemiksiz’in öğrencileri önümüzdeki hafta Gebze derbisinde Muallimköyspor ile karşı karşıya gelecek. İkinci sıra iddiasını bu mağlubiyetle sıfırlayan Darıcaspor ile grupta son sırada yer alan Trakyaspor ile karşılaşacak.  

BEŞKÖY GENÇLER BİRLİĞİ   2 – 1   DARICASPOR

Stat: Metin Oktay

Hakemler: Murat Yılmaz, Volkan Dikmen, Oğuz Doğu

 

BEŞKÖY GENÇLER BİRLİĞİ: Hakan, Nayım, Tuğgan, Atilla, Şafak, Ercan, Yavuz (Olcay), Mikail (Rıdvan), İlhan, Taner (Hakan), Gürkan

Teknik Direktör: Zeki Kemiksiz

DARICASPOR: İsmail, Ferhat, Mehmet, Mesut, Caner, M.Fatih, Engin, Barış (Yavuzhan), H.Muhammed, Adem, Öner

Teknik Direktör: Başar Özkan

Goller: Dk.5 Taner, Dk.17 İlhan, Dk.73 H.Muhammed (Darıcaspor)

Kırmızı kart: Dk.69 Ercan (Beşköy Gençler Birliği)