İşadamı Talip Kahraman ve MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz tarafından yaptırılan Hacı Fatma Kahraman Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın katılımıyla açıldı


 
Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV) Onursal Başkanı ve ilimizin tanınmış simalarından olan, Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz ile iş adamı Talip Kahraman birlikte yaptırmış olduğu Hacı Fatma Kahraman Camii açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan!ın oğlu Bilal Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşen açılış törenine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AKP Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Zeki Aygün,Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Adnan Kamil Yılmaz, MİKAV Onursal Başkanı Şevki Yılmaz ve davetliler katıldı. Geçtiğimiz yıl temeli aılan camii bir yıl gibi bir süre de tamamlandı. Selçuklu mimarisine göre yapılan camii iki buçuk katlı ve toplam bin 500 kişilik kapasitede bulunuyor. Camii, Atatürk Havaalanı karşısında bulunan camiinin birebir aynısı olarak yapıldı. Camiinin açılışı öncesinde temizlik ekipleri çevrede düzenlemeler yaptı. Bilal Erdoğan'ın da katılımı dolayısıyla çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.
 
Bilal Erdoğan, camiiye, Şevki Yılmaz, AKP Milletvekilleri Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile birlikte geldi. Vatandaşların ilgisi ile karşılaşan Erdoğan, vatandaşlarla sohbet etti. Açılış öncesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. İlçe müftüsü Mehmet Yazıcı,"Bu camiinin açılışının farklı olmasının sebebi, eski ile yeninin bir arada olması ve bu camii yapılırken hiçbir kimseden herhangi bir yardım talebinde bulunulmamıştır. Kahraman ailesi, her türlü masrafını görmüştür. Sadece açılış olarak düşünülmedi, camiiye cemaat yetiştiren bir müessese de onun yanında yer almaktadır" dedi.  Ardından camiiyi yaptıran Kahraman ailesi adına Talip Kahraman konuştu. Kahraman, "Biz bu hayır eserlerini yaptırırken, maddi ve manevi destek vereni bizi yetiştiren annem Hacı Fatma Kahraman'a teşekkürü borç bilirim. Camiinin bulunduğu arsayı hibe etmek için uğraşan çalışanlara, Şevki Hoca'ma, burada çalışanlara, Adem Ekşi'ye de teşekkür ederim" diye konuştu.
 
Son olarak söz alan TURGEV Yönetim Kurulu üyesi Bilal Erdoğan, "Şevki Hocamız ısrarla davet etti. Kıramazdık.  Bütün ümmete hayırl olsun. Cumhurbaşkanı Recep TayyipnErdoğan'ın selamları da üstünüze olsun. Cumhuriyet tarihimizde müslümanlar için talihsiz dönemler oldu. 21 bine yakın cami ve eserlerinin yakıldığını bilmeyen kalmadı sanırım. Daha sonra 28 Şubat sürecini yaşadık. Ancak bugün son 13 yılda açılan yollar, kapıların, tekrar kapanmamasının teminatı, bu akademileri Kur'an kurslarında yeişen gençlerin çalışmaları ile olacaktır. Bugümn hamdolsun, halkımızın teveccühünden başka birşey değildir. İmam Hatip okullarında 1 milyon öğrenci var.Kur'an kurslarımıza hiç olmadığı kadar ilgi var. Bu dünyaya gelmemizin sadecekulluk için olduğunun bilincinde olarak yetiştirilen gençlerimiz, geleceğimizi daha aydınlık kılacaktır.  Bu tür açılışlar ümmet için çok önemlidir" dedi.