Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ndeki açılışa Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, GOSB Başkanı Vahit Yıldırım, BPW Yönetim Kurulu Başkanı Michael Pfeiffer, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekiriya Özak ile öteki davetliler katıldı. 

20 MİLYON EOROLUK YATIRIM YAPTIK

BPW Yönetim Kurusu Başkanı Michael Pfeiffer  yaptığı konuşmada, “2011 yılı itibariyle BPW'nin üretimi için ilk adımı attık. Gebze'de artık bir adım daha iyi ileri giderken aksları monte etmeye başladık. Biz özellikle müşterimize yakın olmak istiyoruz. Burada 20 milyon Euro'luk bir yatırım yaptık. 60 bin adet üretim yapma kapasitemiz var”. Dedi. 

BPW’nin inovatif ve yenilikçi bir aile kuruluşu olduğunu ve yatırım ile ürünlerin yerlilik oranının yaklaşık yüzde 60’a ulaşacağını söyleyen BPW Türkiye Genel Müdür’ü Hüseyin Akbaş ise şunları söyledi:  “Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğumuz bu yatırım hayati öne sahiptir. Fabrika yatırımı ile yarattığımız istihdam sayısını da kademeli olarak, üst seviyelere çıkartmayı hedefliyoruz.” 
Açılışta GOSB Başkanı Vahit Yıldırım  Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ümit Özgümüş, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler,  Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan’da birer konuşma yaptı.