Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin kurduğu Kocaeli Genç Fikirler Derneği “Kocaeli’nde Sosyal Projelerin geliştirilmesinin yanı sıra kişisel gelişimleri artıracak eğitimler yapmayı” amaçlıyor. Derneğin ilk tanıtım Toplantısına Dostluk grubu başkanı Nazmi Aydoğan, İçişleri bakanlığı başmüfettişi Erdoğan Taşdemir, Halı Tüccarı iş adamı Emin Öztürk, Eski futbolculardan Tuncay Akgül  katıldı. 

İLK PROJELERİ “İŞARET DİLİNDE EĞİTİM”
Derneğin ilk tanıtım toplantısında konuşan dernek başkanı Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi Bura Kaşıkçı “ Öncelikli olarak 2014-2015 eğitim öğretim yılında çıktığımız bu yolda 2016 Şubat ayı itibarıyla Kocaeli Genç Fikirler Derneği adıyla hizmet vermekten gurur duyuyoruz. Siz değerli misafirlerimizi tanıtım kahvaltımız da görmekten onur ve mutluluk duyduk. Biliyoruz ki çetin dağlar büyük hayallerle ve büyük çabalarla aşılır. Toplumun her bir birimine dünya üzerindeki her canlıya bir yardım eli uzatmayı amaç edinmiş olan bizler Kocaeli vilayetin idari birimleri ve Kocaelilerin derneğimize desteğini bekliyoruz. Günden güne kalabalık ekibimiz, yapıların ötesinde yeni projeler üretmekte ve bir an bile pes etmeden geleceğe ışık olmak arzusu ile çalışmaktayız. Sosyal sorumluluk haricinde kişisel gelişime de önem veriyoruz. Bu amaçla da Kocaeli Genç Fikirler Derneği olarak “ Neden Nasıl İngilizce semineri ile işaret dili eğitimleri” başlattık.  Başvurularımızı tamamladık. Kursları İzmit Halk eğitim desteği ile gerçekleştireceğiz.  Derneğimize katılmak ve destek vermek isteyenlerin 0553 1405541 numaralı telefonu arayabilirler. 

DERNEK YÖNETİCİLERİ 
KOÜ Makine Mühendisliği 2. Sınıf Başkan Buğra Kaşıkçı,   Başkan yardımcısı KOÜ Çevre Mühendisliği 1. Sınıf Melih Özçam, Genel sekreter KOÜ Makine mühendisliği 1. Sınıf Gizem Öğdü, Sayman KOÜ Çalışma Ekonomisi 1. Sınıf Yasemin Karadağ,  Sponsor koordinatörü KOÜ İnşaat Mühendisliği 1. Sınıf öğrencisi Musab Selim Çelenk, Sosyal Medya koordinatörü KOÜ işletme 1. Sınıf Emre Dalgıç, Saha Koordinatörü Mekatronik Mühendisliği 1. sınıf öğrencisi Semih Erdem