Geçen hafta Bayramoğlu’nda elim bir trafik kazası geçiren spor camiasının tanınmış siması olan gazeteci Caner Pesen Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde geçirdiği başarılı ameliyat ile eski sağlığına dönüş yolunda büyük bir adım attı.
Gebze’de sağlık skandalına sahne olan olayda Caner Pesen’in kaza sonrasında ilk tedavisi Darıca Farabi Hastanesi’nde yapıldı. Ancak boynundaki iki kırık nedeni ile daha donanımlı araştırma hastanesine kaldırılması gereken Pesen için seferberlik başlatıldı. Tüm girişimlere rağmen Derince Sopalı ve Umuttepe Araştırma Hastaneleri’nden olumlu cevap alınamadı. Bu sağlık sorununun sıkça yaşandığı Gebze’de bir kez daha araştırma hastanesinin eksikliği gündeme geldi.

OFLUOĞLU VE EKİBİNDEN BAŞARILI OPERASYON

Türk hekimliğinin örnek isimlerinden birisi olan Doç.Dr. Ali Ender Ofluoğlu yönetimindeki ekip As. DR. Baraç Erkan, As.Dr. Ahmet Akbaş, hemşire Ülkü Salihoğlu, Anestezi  Uzmanı Hakan Yıldırım ve Anestezi Teknikeri Sevda Aslan 7 saat süren ameliyatta başarılı bir müdahale yaparak Caner Pesen’i eski sağlığına kavuşturdu.  Boyundaki iki kırık nedeni ile oldukça risk taşıyan operasyonda Pesen, 2 saat yoğun bakım sonrasında odasına alındı, gözetimde altında tutuluyor. Belli bir süre sonrasında ayağa kaldırılan Pesen yürüyebilir ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir düzeye geldi. Caner Pesen, “Öncelikle dualarını benden esirgemeyen dostlara çok teşekkür ediyorum. Eski sağlığıma kavuşmamı sağlayan doktoruma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.