Gölcük'te, 2 aylık bebeğini evde yalnız bırakıp dokuz günlük bayram tatiline giderek, bebeğin açlıktan ölümüne neden olduğu iddia edilen öğretmen anne Seçil Müge Doğanay’ın ifadesinde, 'Polis sevgilimden hamile kaldım'bilgisini vermesinin ardından söz konusu polis hakkında Adana Emniyeti’nce inceleme başlatıldı. İncelemede T.A., üst yöneticileri olayla ilgili bilgilendirdi.

HAMİLELİĞİNDEN HABERİM YOKTU

Genç kadınla bir dönem birlikte olan ve halen Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevli 3 yıllık polis memuru T.A., Doğanay ile uzun süredir görüşmediğini öne sürdü. T.A., 'Evlenecektik, ancak ailelerimiz uygun görmediği için ayrıldık' iddiasında bulundu. Polis memuru T.A., Seçil’in hamileliğinden de, bebekten de haberim olmadı. Uzun süredir görüşmüyoruz' dedi.

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Annenin şu anda tutuklu olduğunu, adli bir süreç olduğu için olayın her yönüyle incelendiğini vurgulayan Topaca, 'Neticede 30-40 tane öğrencimizi emanet ettiğimiz öğretmenimiz. Psikolojisi bu hizmeti yapmaya uygun mudur, değil midir? Bunlara da bakıyoruz. İki tane müfettiş görevlendirdik. Büyük bir ihtimalle annenin psikolojisi de normal değil. Bu, normal bir annenin yapacağı bir davranış değil' ifadesini kullandı.