28 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilen Çelenk Sunma Töreni ile startı verilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 29 Ekim Salı günü Fatih Caddesi’nde düzenlenen programla devam etti.

ÇELENKOĞLU, TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Çayırova ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kaymakamlık binasında Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu’nun tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Kaymakamlık makamında düzenlenen tebrik kabulünde kaymakam Çelenkoğlu, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen Ahmet İşbaşarır ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş eşlik etti. Siyasi parti temsilcileri, Kaymakamlık ve belediye yetkilileri, okul müdürleri, Şehit yakınları ve gaziler, sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ve daha birçok kurum ve kuruluşların yöneticilerinin katıldığı tebrik programı sonrasında Fatih Caddesi’nde düzenlenen törene geçildi.

KUTLAMALAR FATİH CADDESİ’NDE DEVAM ETTİ

Kaymakamlık binasında düzenlenen programın ardından kutlamalar Fatih Caddesi’nde devam etti. Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen Ahmet İşbaşarır ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ın halkın ve öğrencilerin bayramlarını tebrik etmesi ile başlayan programda şiirler, şarkılar ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu gerçekleştirirken programın geçit töreni öncesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde düzenlenen, şiir, kompozisyon ve resim branşlarında düzenlenen yarışmalarda derece elde eden öğrencilere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi. Ödül töreninin hemen ardından resmigeçit töreni gerçekleştirildi. Geçit töreni boyunca Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Üsteğmen Ahmet İşbaşarır ve Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş öğrencileri ayakta selamlarken, geçit töreni Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde gerçekleştirildi. 

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ CADDEYE RENK KATTI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen program Cumhuriyet Yürüyüşü ile son buldu. Protokol üyeleri, okullar ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüş kutlama programlarının yapıldığı Fatih Caddesi Dede Korkut Çay Bahçesi önünden start aldı. Fatih Caddesi’nin tamamının bando eşliğinde geçildiği yürüyüşe cadde esnafları ve sakinleri alkışlarla destek verdi. Fatih Caddesi Dede Korkut Çay Bahçesi önünden başlayan yürüyüş Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu önünde son buldu.