Cumhuriyet Kadınları Çayırova Şubesi tarafından düzenlenen dayanışma gecesi ne kadınların ilgisi yoğun oldu.
Şube Başkanı Emine Özcan, derneklerinin ayrımsız herkese açık olduğunu, bu yüzden geceye siyasi parti, dernek ve kişi ayrımı yapmadan herkesi bizzat davet ettiklerini söyledi. 

Çayırova Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından Eskihisar Sahil restorantta, hem dayanışma ve kaynaşma, hem ev kadınlarının evlerinde yaptığı ve dernekte sergiledikleri el emeğinin değerlendirilmesi hem de eğlence için yemekli gece düzenlendi. Emine Özcan başkanlığında ve Emel Güler, Hatayi Sönmez, Şeri  Şen Yönetimindeki Cumhuriyet Kadınlar Derneğinin gecesine özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Geceye, dernek üyeleri ve çok sayıda bayanın yanı sıra  CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya  ve Yönetim Kurulu üyesi Lütfi ilhan, Çayırova  Belediye Meclis üyesi Hüseyin Tarakçı, Gebze CHP ilçe başkanı Yakup Yılmaz, ADD Gebze Şube başkanı Nilgün Aydın, Gebze CHP Kadın Kolları başkanı  Birgül Belek, Çayırova CHP Kadın  Kolları başkanı Türkan Kılıç ile Avukat Güner Anlar Baş, da geceye katıldı. Ayrıca CHP Kocaeli Milletvekili aday adayları Semra Başlak ve Nurhan Atalay da gecede yerini aldı.

KADINLARIN DAYANIŞMASI

Gecenin açılış konuşmasını yapan Emine Özcan, derneklerinin ayrımsız herkese açık olduğunu, bu yüzden geceye siyasi parti, dernek ve kişi ayrımı yapmadan herkesi bizzat davet ettiklerini,  amaçlarının öncelikle kadın hakları, kültür ve sanat etkinlikleri,  bölgedeki kadınlarla dayanışma, el emeklerinin değerlendirilmesine katkı olduğunu vurguladı. Özcan, derneğin kurucusu ve bir süre önce vefat eden Leyla Kemiksiz anmayı da ihmal etmedi. Yine Ergün Türkmen ve Gurup çeşni’nin şarkı ve türküleri ile eğlenen bayanlar, gecenin sonunda el emeği ürünler için çekiliş yaptılar. Ev kadınları evlerinde yaptıkları dikiş, nakış ve örgü ürünlerini dernek aracılığıyla değerlendirdiler. Ev kadınlarına bütçelerine katkı yapıldı. Dernek başkanı emine Özcan bu tür etkinliklerin devam edeceğini söyledi.