Çayırova’da meydana gelen olayda yürekler ağıza geldi. Belediyeye ait otobüsün taşıdığı onlarca öğrenci ölümden döndü. Alınan bilgi ve iddialara göre; Çayırova Belediyesi’ne ait 41 VF 253 plakalı halk otobüsü Şehit İshak Öztürk İlkokulu’ndan aldığı öğrencileri Çayırova Belediyesi’ndeki tiyatro gösterisine getirdi. Öğrenciler, belediye kültür merkezinde oldukça keyifli bir zaman geçirdi.
 
HORTUM KOPMUŞ

Tiyatro gösterimi bittiğinde, öğrenciler kültür merkezine geldikleri otobüsle okullarına getirilmek istendi. Öğrencileri taşıyan belediye otobüsü, Akse Mahallesi Rahmi Dibek Caddesi’nden geçerken talihsiz bir olay yaşandı. Öğrencilerin içinde bulunduğu otobüsün radyatörünün hortumu kopunca olanlar oldu. Halk otobüsü bin anda dumanlara gömüldü.
 
ARAÇTAN UZAKLAŞTIRILDILAR

Yaşanan talihsiz olayın ardından otobüs şoförü aracı hemen yol kenarına çekti. Araç durduktan sonra ise öğrenciler, görevliler yardımıyla araçtan hızlı bir şekilde indirildi. İlkokul öğrencileri daha sonra, her ihtimale karşı aracın uzağındaki bir yere kadar getirildi. Olayın ardından gerekli araştırmalar yapıldı ve korkulan bir durumun olmadığı öğrenildi. Öğrenciler daha sonra olay yerine gelen başka bir otobüsle okullarına getirildi. Talihsiz olayda yaralanan olmaması herkesi sevindirdi.