Çayırova Belediyesi'nde yılın son meclis toplantısı gerçekleşti. Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili tartışmaların damga vurduğu toplantıda Başkan Ziyaettin Akbaş ile Meclis üyeleri CHP'li Veysel Suludere ve Saadet Partili İlhami Bayrak arasında sert tartışmalar yaşandı.
 
Çayırova Belediyesi Meclis Toplantısı yine gergin bir atmosferde gerçekleşti. Evleri kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınan vatandaşların da izlediği toplantıda sert tartışmalar yaşandı. Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş ve Ak Partili Meclis üyelerine seslenen Veysel Suludere, "Seçimlere kısa bir zaman kaldı. Partinizin sizi aday göstereceği ya da seçimi kazanacağınız belirsiz. Bu kadar şaibeli ve sallantıda bir projeyi neden dayatmakta ısrar ediyorsunuz?" diye sordu.
 
Veysel Suludere'nin ardından söz alan Saadet Parti'li İlhami Bayrak ise Ziyaettin Akbaş ve AKP'li komisyon üyelerinin kentsel dönüşüm ve yerinde dönüşümün tanımını bilmediklerini iddia etti ve tanımını yaptı.
 
VATANDAŞI AZARLADI
İlhami Bayrak'ın, Belediye yönetimini sermaye gruplarına rant üretme peşinde koşmakla ve halkın alınterini çalmakla suçlaması vatandaşlardan alkış aldı. Başkan Ziyaettin Akbaş ise bu duruma sinirlenerek vatandaşları sessiz olmaları yönünde uyardı. Akbaş, "Burası meclis burda yalnızca dinleyeceksiniz" dedi.
 
Muhalefet üyelerinin ithamlarına cevap veren Akbaş, süreçte hiç bir gayri hukuki durumun olmadığını ve proje ile ilgili değer tespitinin devam ettiğini ifade etti. Akbaş, muhalefet üyelerini halkı yanlış bilgilendirerek popülizm peşinde koşmakla suçladı. Akbaş projenin gerçekleşmesi durumunda Çayırova'nın en nezih semti olacağını ve vatandaşların başka bölgelerde değil bu semtte oturacağının da altını çizdi.
 
Kentsel Dönüşüm projesinin iptali oy çokluğu ile reddedildi.
 
VATANDAŞLAR DA İSYAN ETTİ
Çayırova Belediyesi'nde Meclis Salonuna alınmayan vatandaşlar, Belediye Yönetimi'ne isyan etti. Yer olmadığı gerekçesiyle içeri alınmayan vatandaşlar, "Halkı halkın belediyesine sokmuyorlar" dedi. Gerginlik yalnızca Belediye meclisinde değil, kapıda bekleyen vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında da yaşandı. Meclis Toplantısı'na yer olmadığı gerekçesiyle alınmadıklarını söyleyen vatandaşlar zabıta ve özel güvenlik görevlilerinde de tepki gösterdi.
 
Vatandaşlar Emek ve İnönü Mahallelerine hiçbir meclis üyesinin sahip çıkmadığını da belirterek kendilerinin yalnız bırakıldıklarını ifade etti. Meclis Toplantısı sonunda ise Belediye önünde bekleyen vatandaşlar çileden çıktı; hiç bir olumlu adım atılmamasına isyan etti. Kendilerine sorulmadan evlerinin yıkılacağından, hiç bir şekilde dikkate alınmadıklarından yakınan vatandaşlar "Biz halk değil miyiz" diyerek tepkilerini dile getirdi.