FETÖ’nün militanları arasında yer alan Çayırovalı işadamlarının Senagal’e kaçtığı bilgisine ulaşıldı. Gebze bölgesindeki Fetullahçı Terör Örgütü’nün üst düzey isimleri şimdi didik didik aranıyor. Tüm mal varlıklarına idari tedbir konulan FETÖ’cülerin aileleri ise yakın markaja alındı. Yurt dışına kaçan isimler arasında; Dolu Emlak’ın ortaklarından Ali Akengin Çayırova’nın abisi konumundaydı. Aile şirketi olan Fatih Emlak’ın FETÖ’cü sahipleri Musa, Erkan ve Özkan Günay ise Kimse Yok Mu Derneği yönetimde bulunan kız kardeşlerini de yanına alarak kaçanlar arasında yer alıyor. Günay kardeşler FETÖ’ye finans sağlayan en köklü aile olarak biliniyor. Öte yandan eski Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Çorapsız’ın ve Kılıç Turizm’in sahibi Arif Kılıç’ın da Türkiye’yi terk ettiği tespit edildi. Saydığımız tüm isimler yorumlarında, ‘Birgün Tayyip Erdoğan bu ülkeden kaçacak’ diyorlardı, şimdi kendileri bu cennet vatanı terk ettiler.

 ÇAYIROVA İMAMI SERBEST KALDI
 En başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere devletin tüm organlarının kararlı duruşuyla devam eden FETÖ ile mücadele de bazı gözden kaçmalarında yaşandığı oluyor. Mesela Çayırova imamı olan Muhammet Talha Şimşek’in Kocaeli Adliyesi’nin tutuksuz yargılanma kararıyla serbest kalması buna bir örnek olarak gösteriliyor. Kamuoyu FETÖ’nün kendi yetiştirdiği militanın serbest kalmasını tartışıyor, yargı mensuplarından adaletin yerini bulmasını bekliyor.

HENÜZ İNLERİNE GİRİLMİŞ DEĞİL
15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra inlerine girilmesi umut edilen Gebzeli FETÖ’cülere halen dokunulmaması vatandaşın tepkisine yol açıyor. Yüzlerce demokrasi şehidimizin kemiklerini sızlatan Fetullah’ın sivil askerlerinin rahat rahat dolaşması hepimizin kanına dokunuyor. Gebzeli, FETÖ ile mücadele de 23 Temmuz’da çıkartılan OHAL kararnamesiyle il merkezlerine verilen soruşturma yetkinin Gebze Adliyesi’ne tanınmasını istiyor.