Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Gebze’de inşaatları devam eden Gebze Adliye Sarayı’nın ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin inşaatlarını inceledi.

İncelemelerinin ardından gazetecilere değerlendirmede bulunan Bakan Işık, Gebze’nin en hızlı gelişen bölgeler arasında yer aldığını, bölge nüfusunun 700 bine yaklaştığını belirtip bölgedeki dört ilçenin sorunlarının çözümü için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Bakan Işık, bu dönem Çayırova’ya modern bir hastane kazandıracaklarını dile getirdi.

DİLOVASI’NA AMELİYATHANE
VE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin inşaatındaki tüm çalışmaların devam ettiğini kaydeden Işık, “Fatih Devlet Hastanesi gün geçtikçe artan ihtiyaçlara cevap veremiyor.

70 bin metrekarelik bir alana 400 yataklı yeni bir hastane kuruyoruz. Buradaki hedefimiz önümüzdeki yılın haziran ayında yeni hastanemizin açılışını yapmaktır. Çalışmalar devam ediyor. Yan tarafta bulunan eski hastane binası poliklinik ve otopark yapılacak” diye konuştu.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin de bir üniversite hastanesi haline getirmek için gerekli çalışmaların devam ettiğini kaydeden Işık, Dilovası Hastanesi’ne de ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin yapıldığını ayrıca bu dönem Çayırova’ya modern bir hastane kazandıracaklarını söyledi.

GEBZE’YE YAKIŞAN BİR ADLİYE SARAYI

Gebze’nin 13 yılda çok büyük hizmetler aldığını iddia eden Işık, “Gebze’ye yakışan bir Adliye Sarayı’na ihtiyacı vardı. Fatih Devlet Hastanesi de artık Gebze’nin ihtiyacına cevap veremez hale gelmişti. Her alanda da ciddi adımlar attık.

Adalet Sarayı 70 bin metre kara kapalı alana kurulacak ve bittiğinde 75 milyon TL’lik bir yatırım olacak. 700 bin insana hizmet edecek saray yeni adli yılın açılışında hizmete girecek. Yeni Adliye Sarayı Marmara bölgesindeki en büyük dördüncü adliye sarayı olacak” dedi.

Bakan Işık’a temaslarında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Adalet Komisyon Başkanı Şamil İnan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba ve yetkililer eşlik etti.